ВГОРУ

 Новини компанії

   Віктор Бачинський: «Українці під час епідемії вмирають від вірусного ураження легенів »

 

Він, начальник бюро Чернівецької обласної судмедекспертизи, доктор наук, професор упевнений, що 23 жертви епідемії на Буковині померли не від грипу або пневмонії.

Причина - вірусний дисстрессиндром. Іншими словами - спільне і стрімке ураження легенів. Віктор Бачинський сказав «Главреду», що медики, на жаль, часто не можуть встановити правильний діагноз, а відповідно - призначити адекватне лікування. Тому група професорів Чернівецького медуніверситету звернулася в Міністерство охорони здоров'я і Раду національної безпеки і оборони з вимогою переглянути стандарти лікування хворих на Буковині
.

Віктор Теодосовіч, ви стверджуєте, що люди в Україні вмирають не від пневмонії, а від вірусного дисстрессиндрома. На підставі чого зроблений цей висновок?

Різниця клінічної картини при захворюванні пневмонією і парагрипом в з'єднанні з грипом A/H1N1. Саме вона спричинила дослідження, які ми провели у вісімнадцяти померлих. Дослідження включило: доскональне вивчення історії хвороби, пізніше - морфологічний аналіз тканин, узятих з тіла померлих, гістологічний зріз.

Як же різняться клінічні картини цих захворювань?

Із стовідсотковою упевненістю можу сказати, що пневмонії там і бути не могло, адже вона носить запальний характер. Крім того, при пневмонії спостерігається емфізема легенів. Але ні у кого з померлих нічого подібного не було. Значить, українці під час епідемії вмирають не від пневмонії, а від вірусного ураження легенів, причина якого - грип A/H1N1, ускладнений парагрипом. Це і обуславливает його високу токсичність. Звернете увагу, що всі померлі, а це молоді люди від двадцяти до сорока років, мали сильно ослаблений імунітет. А швидше за всіх захворюють саме люди із слабким імунітетом. Є випадки, коли хворі переносили цей грип, що називається, «на ногах» або ж захворювання протікало в легкій формі. А до групи риски, в основному, відносяться активні молоді люди і вагітні жінки.

Як виявляється вірус?

При вдиху поглинання кисню починається капілярами ацинуса (найменшою частиною легенів). Потім кисень розноситься кров'яним руслом до тканин внутрішніх органів. При зараженні організму вірусом починається тотальне ураження легенів, що провокує крововиливу. Тканини легенів руйнуються. Через декілька годинників в місцях крововиливу із-за утворення фібрину (високомолекулярного білка, що утворюється з плазми крові під дією ферменту тромбіна; це основа тромбів. - Авт.), з внутрішньої сторони ацинуса, з'являється гиалиновая мембрана. Тому не відбувається повітрообмін. Це все одно що легкі помістити в целофановий пакет. У результаті виходить, що людина вдихає, але кисень не потрапляє в тканині. Настає гостра легенева недостатність, що у свою чергу приводить до кардіогенного шоку. Такого при пневмонії не може бути! Проблема України в тому, що лікарки ставлять неправильний діагноз, призначають неправильне лікування. Це чревато трагічними наслідками. Значить, ви допускаєте, що більшість смертельних випадків в Україні обумовлені саме цим вірусом?

Я не допускаю цього. Я в цьому повністю упевнений. Підкреслюю, пневмонія і вірусне ураження легенів - абсолютно різні речі.

Чи піддається хвороба лікуванню?

Я - не лікар. Моя справа встановити причину смерті.

Що треба зробити для того, щоб змінити підходи до лікування наслідків грипу в Україні?

Над проблемою встановлення дійсного діагнозу працювала спеціальна робоча група. І вже є нові протоколи лікування. Ми не чекали результатів вирішення Міністерства охорони здоров'я. Місцеві медики здатні оцінити серйозність захворювання. Воно вимагає невідкладних дій, тому ми наважилися приймати необхідні, на наш погляд, заходи. Окрім цього, наша робоча група, що дослідила всі випадки смерті, передала протоколи і документацію в місцеве управління охорони здоров'я. Далі - справа за міністерством, яке і вирішуватиме, що треба міняти і яким чином.

Як давно ви відправили документи до управління охорони здоров'я?

Ми провели засідання у губернатора області, якому доповіли про ситуацію, що склалася, представили йому всі необхідні протоколи. А вже губернатор вирішує, КТО і коли відправляти документацію.

Як же вберегтися від вірусного дисстрессиндрома?

Цей вірус, як і будь-який інший, володіє токсичністю, а значить здатний проникати в організм людини через слизисті оболонки. Хочу сказати, що маска захищає людину від проникнення вірусу лише на 30%. Якщо використовувати ще і спеціальні окуляри, то можна захистити себе на 40%. Звичайно ж, цього недостатньо. Поважно дотримуватися карантинного режиму, обмежити контакти з людьми. Особливо це стосується чоловіків, які при зустрічі зазвичай знизують один одному руки. Якщо слідувати цим простим правилам, то можна припинити циркуляцію вірусу в суспільстві. Епідемія піде на спад.

Звичайно ж, ні про яку вакцинацію зараз мова йти не може. Її потрібно проводити як у всіх цивілізованих країнах - нормальною, якісною вакциною, яка до того ж зберігалася у відповідних умовах.

Юлія Бойко, для «Главреда», 13.11.09 15:55

 

кількість хворих грипом H1N1 наблизилося до 22 тис.


    
За даними Усесвітньої організації охорони здоров'я, випадки зараження новим вірусом грипу H1N1 зареєстровані органами охорони здоров'я 69 країн. Загальна кількість хворих складає 21940 чоловік. Вірус нового грипу вперше виявлений на території барбадосу, Люксембурга і Саудівської Аравії, пише «Lenta.ru».


   
Жертвами інфекції стали 125 чоловік. Перший смертельний випадок захворювання був зафіксований в Чилі. Окрім цього хвороба понесла життя 103 жителів Мексики, 17 американців і трьох канадців. Один хворий помер в Коста-Ріці.


    Лабораторні дослідження не підтвердили діагноз грипу H1N1 у росіян, госпіталізованих в середу 3 травня з підозрінням на нову інфекцію. За інформацією головної санітарної лікарки РФ, за останні тижні з підозрінням на новий грип було госпіталізовано більше 40 чоловік. Проте результати лабораторних аналізів підтвердили лише три випадки зараження вірусом H1N1.

    Кількість тих, що заразилися новим грипом в країнах, що найбільш постраждали від інфекції, розподіляється таким чином

США – 11054

Мексика – 5563

Канада – 1795

Австралія – 876

Великобританія – 428

Японія – 410

Чилі – 369

Іспанія – 218

Панама – 173

Аргентина – 147

        Випадки захворювання новим грипом також зафіксовані в Австрії, Бахрейні, Бельгії, Болгарії, Болівії, Бразилії, Угорщині, Венесуелі, В'єтнамі, Гватемалі, Германії, Гондурасі, Греції, Данії, Домініканській республіці, Єгипті, Ізраїлі, Індії, Ірландії, Ісландії, Італії, Китаї, Колумбії, Коста-Ріці, Кувейті, Лівані, Люксембурзі, Малайзії, Нідерландах, Нікарагуа, Новій Зеландії, Норвегії, Парагваї, Перу, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, Сальвадорі, Саудівській Аравії, Сінгапурі, Словаччині, Таїланді, Туреччині, Уругваї, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії, Швеції, Еквадорі, Естонії, Південній Кореї, а також на Багамах, барбадосі, Кіпрі, Кубі, Філіппінах і Ямайці.

     Як доведено науковими дослідженнями технологія ActivPure, розроблена NASA і використовувана в системах регенерації повітря компанії EcoQuest, США, успішно впоралася свого часу з вірусом пташиного грипу H5N8. Дійсно підтвердивши твердження, що її системи проводять середу, яка сама себе очищає.

 

 Характеристика вбивці. Ecoquest проти стафілокока.

 Золотисті і смертоносні

У багатих країнах, не говорячи вже про бідних, найчастіше приводить людину до смерті одна з найвідоміших і «звичайніших» бактерій - стафілокок золотистий .

Дияволом серед супербактерій по праву вважається метициллин-устойчивый золотистий стафілокок (MRSA). Дослідження, результати яких опубліковані в Журналі Американської медичної асоціації (JAMA), показали, що смертність від золотистого стафілокока перевищує смертність від СНІДУ! Статистика показує, що щорік на сто тисяч чоловік доводиться тридцять два випадки зараження стафілококом, а на сто тисяч хворих - більше вісімнадцяти тисяч смертей. Тоді як для вірусу СНІДУ із ста тисяч хворих гине близько шістнадцяти тисяч чоловік. За період з 1999 по 2005 рік кількість госпіталізацій в США, пов'язаних із зараженням резистентним стафілококом, збільшилася в два з гаком разу і перевищило чверть мільйона випадків.

Фотографія колонії митициллин-резистеного стафілокока (MRSA), отримана за допомогою 1000-кратного скануючого мікроскопа. Виявлена відносно недавно здатність цієї бактерії виробляти стійкість до найбільш дієвих антибіотиків робить ті, що викликаються цією бактерією хвороби майже невиліковними. Ілюстрація: по фотографії CDC/ Janice Carr/ Jeff Hageman, M.H.S

Людство в цілому з часом здоровіше не стає. Але хворіє на рідше. Що ж йому загрожує тепер більш всього? Чума, холера, тиф, дифтерія майже забуті, останній випадок віспи зареєстрований років двадцять п'ять тому. Атипова пневмонія (SARS) лякала-лякала і почала забуватися. На розум приходить ВІЧ - «чума ХХ століття», але він найбільший урожай життів збирає в Африці, а в розвинених країнах зустрічається не часто. Можливо, головним вбивцею в розвинених країнах в майбутньому стане новомодний вірус «пташиного грипу»? Але він доки не передається від людини до людини, так що пандемія людству не загрожує, а серйозний привід для паніки є хіба що у фермерів.

Дослідження показують, що в багатих країнах зі всіх відомих інфекцій найчастіше приводить до смерті одна з найвідоміших і «звичайніших» бактерій - стафілокок золотистий (Staphylococcus aureus). Наприклад, за даними недавнього дослідження, проведеного в благополучній Новій Зеландії, 8,6% дітей, госпіталізованих з сепсисом, викликаним цією інфекцією, вмирають (діти, яких вчасно не госпіталізували, в цю статистику взагалі не попали).

Характеристика вбивці

У підручниках рід Staphylococcus розглядають як «типового представника» грам-позитивных бактерій; його проходять на практикумах студенти-біологи, які не спеціалізуються в області мікробіології.

Важко назвати більш вивчений мікроб, ніж стафілокок. Він був описаний ще 1884 року і отримав назву за зовнішній вигляд під мікроскопом: «staphyle» по-грецьки означає «кетяг винограду», «коками» називають бактерії округлої форми. Скупчення кліток дійсно нагадують виноградний кетяг. Назва найвідомішого патогенного вигляду стафілококів - Staphylococcus aureus (S. аureus, стафілокок золотистий) - теж комплімент зовнішньому вигляду: на відміну від більшості бактерій, які безбарвні, S. аureus має золотистий колір, обумовлений пігментами з групи каротиноїдів (правда, пігменти потрібні не для краси - недавні дослідження показали, що мутанти, що не мають цих пігментів, менш стійкі до антибіотиків)
.

Таким чином, сепсис, пневмонію, абсцеси і гниття харчових продуктів викликає мікроб з поетичною назвою «Золотистий кетяг винограду».  
Розмноження золотистого стафілокока особливе небезпечно в лікарнях і пологових будинках. Звичайні методи дезинфекції часто виявляються безсилі, і адміністраціям цих установ доводиться звертатися до спеціалізованих компаній, розробляючих технології боротьби з інфекцією.

Компанія Екоквест, США лідер таких технологій і устаткування.. 

 S. аureus може безсимптомний розмножуватися на шкірі, слизистих оболонках, в пазухах носа, на волоссі і нігтях. Безсимптомний - якщо повезе. Стафілокок золотистий відповідальний за безліч хвороб; важко назвати орган або тканину, яку цей мікроб обділив увагою. На шкірі і в м'яких тканинах він викликає так званий синдром шкіри, що злущується, і целюліти, що є найчастішою інфекційною хворобою шкіри.

Салони краси чомусь намагаються лікувати целюліти масажами і іншими приємними процедурами, що не мають відношення до терапії інфекційних хвороб. Дихальним дорогам загрожує некротизуюча пневмонія, очам - конъюктивиты і ендофтальміти, серцю - ендокардит і перикардит, опорно-руховому апарату - остеомієліт і інфекційний артрит. Розмножуючись в харчових продуктах (у тому числі в тих, що не «псуються», таких як твердий сир і салямі), S. аureus виділять токсини, які є найбільш частою причиною серйозних харчових отруєнь. При кулінарній обробці стафілокок гине, але його токсини не руйнуються (отже не варто розраховувати, що якщо ковбасу «з духом» обсмажити, вона знову стане їстівною). 

За даними ВОЗ, золотистий стафілокок очолює список бактерій, якими найчастіше заражаються в медичних установах (є і така статистика: не завжди в лікарнях все стерильно). Причому це відноситься саме до розвинених країн, а не до відсталої Африки, де, як ми вважаємо, оперують прямо в тіні баобабів

У лікарнях країни кращого в світі медичного обслуговування - в США - реєструється більше ста тисяч випадків інфікування стафілококом в рік, багато із смертельним результатом. У медичних установах Франції не удається контролювати поширення інфекцій, викликаних стійкими до антибіотиків штамами, більшість з яких - штами золотистого стафілокока.

Особливо часто стафілокок приголомшує пацієнтів, що мають ослаблений імунітет (наприклад, хворих СНІДОМ), а також тих, у КТО імунітет штучно пригноблюваний для виконання трансплантацій або для установки имплантантов (якраз такі люди часто і знаходяться в лікарнях)

Високий ризик інфікування стафілококом при використанні внутрішньовенних катетерів і інших медичних пристроїв, що контактують з внутрішньою середою організму, наприклад, при внутрішньовенному живленні недоношених дітей або при гемодіалізі (штучному очищенню крові в спеціальному приладі, який замінює роботу нирок).

Чинником риски також є штучна вентиляція легенів. Інфікування стафілококом може також відбуватися при порушенні звичайних правил гігієни в лікарнях. Всього на S. аureus доводиться 31% всіх випадків інфекцій, придбаних в госпіталях.

Але якщо випадки інфікування в лікарнях хоч би реєструються, то залишається лише ворожити, скільки людей заражаються при хірургічних маніпуляціях в не медичних закладах, наприклад, при нанесенні татуїровок, проколюванні вух або пірсингу… Ін'єкційні наркомани, природно, теж відносяться до групи ризику по інфікуванню золотистим стафілококом.

Безсилля антибіотиків

Як же боротися із стафілококом, якщо профілактика не допомогла? До відкриття антибіотиків смертність від інвазивних стафілококових інфекцій досягала 90%. Антибіотики дозволили значно понизити смертність, але не стали радикальним вирішенням проблеми. Неможливість остаточно перемогти інфекцію за допомогою антибіотиків криється у фундаментальній властивості живої матерії - в тому ж, яке робить можливою еволюцію, - в здібності до мутацій. Будь-який антибіотик з точки зору еволюції - просто несприятливий чинник довкілля. Діє він не на одиничну бактерію, а на багаточисельну популяцію, в якій бактерії не абсолютно ідентичні завдяки спонтанним мутаціям. Як правило, мутанти менш життєздатні, чим «нормальні» організми.

Серед пацієнтів, заражених метициллин-устойчивыми штамами, смертність складає 31%. До останнього часу вважалося, що золотистий стафілокок завжди чутливий до антибіотика ванкомицину, але з 2002 року з'явилися штами, стійкі і до нього. Широке і не завжди виправдане вживання антибіотиків приводить до селекції і поширення штамів, стійких до них. Безконечна «гонка озброєнь» фармацевтичної хімії з еволюцією продовжується.

Ще одна причина неефективності лікування інфекцій за допомогою антибіотиків - в стратегії, яку застосовують багато практикуючих лікарок. Спочатку всі хворим підряд призначають один і той же антибіотик. Лише коли виявляється, що даному пацієнтові він не допомагає, то проводять бактерійний посів, щоб перевірити чутливість до призначеного антибіотика того штаму, яким заражений цей пацієнт. Виходить нонсенс: спочатку лікування, а потім діагностика. Втрачається час, пацієнт страждає не лише від інфекції, але і від побічних ефектів антибіотика.

З одного боку, науковий прогрес приводить до створення нових ефективних ліків і методів лікування. Але є і оборотна сторона. Один з яскравих прикладів розплати за прогрес - зростання частоти інфікування золотистим стафілококом із-за усе більш широкого вживання імуносупресорів, а також медичних пристроїв, які контактують з внутрішньою середою організму. 

 

Екологічна в'язниця. Останній шанс вижити...

Забрудненість атмосфери і місця існування людини наростає лавиною. І ми майже беззбройні перед ними, бо вони ІНШІ...

    “Здоров'я - це те благо, до якого людина найбільш байдужа”    Л. Мерсьє

Про повітря

    Людина може прожити без повітря від 2 до 3 хвилин, без води 2 тижні, без їжі 4 тижні. Гіппократ написав,что існують три ключі життя людей: 1 - повітря, 2 - вода, 3 - їжа. Людина за добу споживає 20-25 кг повітря, їжі 1 кг, води 2 кг, тобто вжиток повітря складає 90% всього, що споживає організм людини.

Тим більше чистою і якісною має бути ця основна субстанція - повітря.

Але в повітрі офісу або квартири міститься близько 100 шкідливих для людини летких з'єднань (формальдегід від меблів, альдегіди від пластмас, полімерів і синтетики, побутова хімія, ароматизатори і так далі до радону)..
Перший симптом кисневої недостатності - головний біль.

Люди не їдять затхлу і несвіжу їжу і не п'ють брудну воду, так чому ж вони все життя дихають затхлим повітрям в закритих приміщеннях? Дихальна система - найвразливіше місце організму людини.

Наші легені призначені для того, щоб дихати свіжим повітрям, але в дихальну систему щомиті потрапляють міріади часток розпорошених в повітрі яким ми дихаємо. Практично всі з них образливо для організму. Вони надають саму різну дію: від травмуючого механічного до отруйливого хімічного і містять хвороботворні віруси і бактерії що знаходяться в офісах, квартирах і закритих приміщеннях у величезних кількостях, бо в них ніколи не проводилося санації.

Бар'єр на дорозі цих несприятливих чинників середи - органи дихання. І, звичайно, вони страждають від подібної взаємодії, недаремно нежить і кашель вважаються найпоширенішими симптомами на сьогодні. Ставящийся в цьому випадку діагноз лікарками ОРЗ, але по визнанню одного з терапевтів насправді - ЧЕЗЧ (біс його знає що).

Легені городянина ненамного чистіше легких курця. Бронхи практично всіх жителів міст мають чорний шар сажі і пилу, який багато років по 365 днів в році осідає в легенях. Головне завдання будь-якої людини захист найуразливішого органу організму, охорона його в якнайкращому вигляді, не допускаючи освіти в них шлаків і збоїв в роботі.

Найбільш забруднено повітря в приміщеннях: - більш ніж 100 видами хімічних сполук, а в тих приміщеннях де є курці - більше 3000 видів. Кожну хвилину в альвеольное простір легенів поступає 5 літрів повітря здебільше отруєного продуктами життєдіяльності міст і додатково забрудненого усередині приміщень.

Спектр забруднень в будь-якій квартирі і офісі складає до 100 з'єднань: формальдегід від меблів з ДСП, альдегідами від пластмас, этилфенолами, антрацикленами, диметилкетонами, пирен, нітробензол, волокна від одягу, меблів, штор, покриттів, пилу, мікропилу: (лупа і епітелій людини і тварин, фекалії і мікро-частки хітину пилового кліща і тарганів, косметичний і паперовий пил, суспензії побутової хімії і мікро відходів продуктів харчування). А також поліциклічні ароматичні вуглеводні, ціанид азоту, креозоли, радіоактивні метали, вуглекислий газ, окисел азоту і т.д
.

Чому ми задихаємося?

   Отруєння органів дихання вмістом в атмосфері приміщень, поступово приводить до розвитку хронічного бронхіту. Після нього, як правило, слідує астма - зловісне, жорстоке і болісне захворювання, для якого характерна задуха - брак кисню.

Астма починається не відразу. Ми вже говорили про те, що їй передує стадія “передвісників”.

Це і запалення очей, і алергічний риніт - нескінченна нежить, і звуження щілини гортані. Коли все це не допомагає і повітря, яке організм розцінив як “шкідливий”, все-таки потрапляє в дихальну систему, організм вирішується на крайні заходи. Він звужує бронхи - останній форпост на підступах до легенів.

Про чинники ризику:

Мікроби

   Закінчується майже 100 - літній історії мікробіології раптом виявилось, що нам відомі лише 0,4 % від дійсного числа мікробів, що населяють Землю.

У холодильниках живуть цілі колонії цвілі і різних мікроорганізмів.

У кристалі солі, піднятому з 600 метрової глибини з дна шахти до юго, - сходу від Нью - Мексико, доктором Фріланд виявили цілу колонію бактерій-стареньких. Їх вік вони оцінюють в 250 млн. років.

До цих пір вік самих древніх земних мікроорганізмів визначався в 25 - 40 млн. років.

Як тільки кристали були поміщені в розчин, бактерії ожили і стали бурхливо розростатися. Той факт, що мікроорганізми можуть зберігатися після настільки тривалого анабіозу, відродило відчайдушні спори учених про життя на Землі.

Переважна більшість інфекційних захворювань викликаються бактеріями і вірусами.

Частина хвороб викликаються грибами, цвіллю, спорами і гельмінтами .

Бактерії

  Бактерії - клітинні організми (на відміну від вірусів), цілком здібні до незалежного метаболізму. Проте вони вважають за краще тимчасово або постійно паразитувати. Деякі види бактерій:

Cтрептококки -классифицируются або по гемолітичних екзотоксинах (альфа, бета, гамма), або по антигенах клітинних стінок (групи А - Q) .Наиболее патогенні бета - гемолітичні стрептококи групи А. Оні стійкі до фагоцитозу, виділяють багаточисельні екзотоксини (наприклад, що викликають симптоматику скарлатини), неперетравлюваність оболонки, мають анти-гени, перехресний що реагують з сердечним м'язом (ревматична лихоманка). Імунні комплекси, що включають їх, беруть участь в ураженні нирок.

Стафілококи - украй руйнівні мікроорганізми, що викликають абсцеси. Секретують безліч токсинів, у тому числі антифагоцитарні чинники.

Гонококи - вони виділяють протеази руйнівні основні антитіла. Інфекція рідко виліковується повністю і частіше приводить до бактеріоносійства.

Мікобактерії туберкульозу і лепри - мають високо-стійкі клітинні стінки, багаті ліпідами, успішно протистоячі дії лізосомальних ферментів. Клітинна імунна відповідь, переходячи в хронічну стадію, викликає багаточисельні пошкодження тканин і рубцювання. При лепрі локалізація або поширення збудників залежить від переважання відповідно клітинної і антитільної форм імунної відповіді.

Шигелли і збудники холери мешкають лише в кишечнику. Патогенна дія обумовлена виділенням екзотоксинів. Антитоксичні вакцини створюють імунітет набагато менш ефективно, чим природна інфекція. Ведуться роботи із створення ослаблених штамів методами генної інженерії.

Сальмонелли (наприклад Salmonella typhi) - здатні виживати і розвиватися в макрофагах.

Правцева паличка - виділяє екзотоксини, швидко приголомшуючі ЦНС.

Дифтерійна паличка -также виділяє потужні нейротоксини, але смерть при інфекції може статися в результаті локального пошкодження тканин гортані.

Бліда трепонема (збудник сифілісу) - бактерія яка витримує всі форми імунної атаки не ховаючись в клітках господаря (організму). У реакції Вассермана використовуються аутоантитіла до мітохондріального кардіоліпіну. Перехресні реакції такого роду такого роду відбуваються із-за мімікрії бактерій під антигени господаря, які таким чином уникають реакцій з боку імунної системи.

Боррелії - інший варіант спірохет; володіють властивістю, виявленою в деяких вірусів і простих, варіювати своїми поверхневими антигенами, що сильно утрудняє анти-тільну імунну відповідь. В результаті інфекційне захворювання характеризується періодичними нападами (поворотна лихоманка)
.

Віруси

     Відмінні риси вірусів -отсутствии оболонки (в частини вірусів), дуже малі розміри і нездатність до незалежного метаболізму, тобто до реплікації поза клітками господаря. Таким чином, основа вірусної інфекції -это внутріклітинне розмноження вірусу зі всіма, аж до загибелі інфікованих кліток, наслідками.

Макрофаги виконують ряд противірусних функцій, продукуючи інтер-ферон і здійснюючи фагоцитоз. Зазвичай інфекція супроводиться пошкодженням тканин, викликаних як самим вірусом, так і імунною відповіддю на нього.
Віруси життєздатні лише в організмі господаря і зазвичай швидко адаптуються, знижуючи свою вірулентність. Але віруси, які добре адаптовані в організмі тварини, можуть бути высоквирулентными для людини, як це трапляється при зоонозах (наприклад, при інфікуванні людини вірусом від собак або вірусом Марбурга від мавп).

Перехідним рівнем між бактеріями і вірусами є облігатні внутріклітинні організми, що мають клітинну оболонку (Rickettsia, Trachoma) або без неї, але здібні до позаклітинної реплікації (Mycoplasma).

Загальноприйнята класифікація вірусів на початок 2001 ще не розроблена. Їх розрізняють по розмірах, формі, природі генома (ДНК або РНК), способі поширення (брунькуванням, при цитолізі кліток господаря, безпосередньо). Украй важливий показник -уничтожается вірус в результаті імунної відповіді або ухиляється від нього. Нижче даны характеристики деяких найбільш поширених вірус:

Вірус віспи (натуральна віспа, коров'яча віспа) Великої ДНК - вірус, рапространяется з лейкоцитами крові або локально, недоступний для антитіл, экспрессирует антигени на поверхні інфікованих кліток, стимулює клітинну імунну відповідь. Завдяки вакцині проти натуральної віспи, вона стала першим переможеним інфекційним захворюванням.

Міксовіруси (віруси грипу, епідемічного паротиту, кору). Великі РНК -вирусы, распростра-няются брунькуванням. Вірус грипу -классический приклад приєднання специфічним рецептором (гемаглютинин) і антигенної різноманітності. Адаптивний імунітет до грипу неефективний.

Вірус епідемічного паротиту приголомшує яєчка і може викликати аутоіммунні пошкодження.

Вірус кору, інфікуючи лімфоцити, пригнічує клітинну імунну відповідь. Здатний викликати підгострий склерозуючий паненцефаліт. Розсіяний склероз теж може бути захворюванням такого типа.

Аденовіруси (інфекції очей, горла). Середня ДНК - віруси. Багаточисельні антигенний типи, що розрізняються, роблять імунітет неефективним, а вакцинацію проблематичною. Віруси герпесу (простого герпесу, вітряної віспи, Епстайна - Барр, цитомегалії). Середня ДНК - віруси, здатні персистировать і при реактивации викликати різні симптоми.

Вірус вітряної віспи викликає лишай, що оперізує. Вірус Епстайна-барр може викликати пухлину.

Вірус цитомегалії стає найбільш важливим збудником опортуністичної інфекції при імуносупресії.

Арбовіруси (вірус жовтої лихоманки). Невелика ДНК - віруси, переносяться членистоногими.

Потрапляючи в печінку, викликають жовтяницю. Виражений імунітет і захист у відповідь на вакцинацію.

Вірус краснухи (“німецький кір”). Середній РНК - вірус. Головну небезпеку представляє здатність вірусу приголомшувати плід в перших 4 міс. вагітності.

Ентеровіруси (вірус поліомієліту). Невеликі РНК - вірусу. Імунна система здатна розрізняти їх лише на стадії проникнення і після лізису клітин.

Вірус гепатиту. По крайній заходів 3 типи вірусів можуть викликати гепатит: А, В (сироватковий гепатит, ДНК - вірус), і З (РНК - вірус). При гепатиті B в сироватці виявляються аутоантитіла і імунні комплекси. Можливо вирусоносительство

Аренавіруси (вірус лихоманки Ласса). Переважно хвороба щурів, часто фатальна у людини.

Відноситься до зоонозів. Частково схоже захворювання - хвороба Марбурга у мавп.

Ретровіруси (пухлини). Містять зворотну транскриптазу, що дозволяє вбудовуватися в ДНК клітки інфікованою вірусом. До ретровірусів відносяться віруси лейкозу Т - лімфоцитів людини і вірус ВІЧ, що викликає СНІД.

Трахома. Викликає хворобу з групи пситтакозов (інфекційне захворювання птиць, особливо папуг).

Збудник - Chlamidia. Надмірна клітинна імунна відповідь залишає рубці на коньюктивы.

Рикетсії - збудники тифу і інших захворювань, здатні виживати в макрофагах, так і туберкульозні палички.

Гриби і цвіль

Рикетсії - збудники тифу і інших захворювань, здатні виживати в макрофагах, так і туберкульозні палички.

Багато грибів викликають різні захворювання людини, тварин, рослин, особливо патогенні.

Наприклад мікози (від греч. - гриб), хвороби тварин і людини викликаються паразитичними грибами. Розрізняють мікози шкіри, - дерматомікози, мікози внутрішніх органів. Деякими мікозами чоловік заражається від тварин, наприклад мікроспорією.

Грибкові інфекції існують від досить нешкідливих (парша), до серйозніших.

Деякі гриби, зазвичай у вигляді спор, проникаючі через легені, можуть викликати серйозні системні захворювання. Залежно від міри і типа імунної відповіді розвивається інтенсивна реакція гіперчутливості і відбувається швидке фатальне поширення гриба по всьому організму або захворювання обмежується ураженням легенів. Захисні механізми грибів мало відрізняються від таких у бактерій і включають капсулу, що оберігає гриби від фагоцитозу (наприклад в криптококків), резистентність до переварювання в макрофагах (наприклад в гистоплазм) і здібність до руйнування поліморфно - ядерний лейкоцит (нейтрофіл).

З точки зору імунології, з грибів найбільш характерний Candida albicans постійний мешканець середи, часто шкіри і слизистих оболонок, який швидко реагує на ослабіння імунної системи. Для його проникнення досить, щоб організм був просто перевтомлений, не говорячи вже про старість, иммуносупресии, недоліку заліза, діабеті, алкоголізмі, недоїданні, дефектах поліморфно - ядерного лейкоцита і інших причинах ослабіння імунітету.

      Наука про гриби називається мікологія.

      Наліт на продуктах харчування, рослинних залишках, інших органічних субстратах, елементів меблів, обробки будинків, плінтусах (і під ними) у ваннах, туалетах, кухнях, інколи навіть в кімнатах утворюється плісневими грибами з класів фікоміцетів, аскомицетов, недосконалих грибів. Ці плісневі гриби викликають хвороби людини, тварин, рослин. Деякі види цвілі, спір викликають астматичну реакцію, ослабляють імунну систему організму.

Інколи людина сама сприяє зростанню колоній грибів. Наприклад при спробі мити статеві покриття, килими миючим пилососом. Вимити і висушити покриття цілком неможливо. Температура в офісах і квартирах комфортна і для людини і для грибів, та повільно висихаюча волога під покриттями і плінтусами - проростають спори грибів, ним більше нічого не треба, світло і надлишок кисню їм якраз і не потрібний. Вони з'являються в темних і таких, що періодично зволожуються місцях, частенько там де неможливо з ними боротися, за ванною, за раковиною, у вентиляційних каналах і каналах для труб і постійно атакує, систематично вистрілюючи міріади спор, постійно займаючи для себе там нові життєві простори. За ними не устежити.

Гриби - це паразити які буквально “живуть за рахунок нас”. Він може розмножуватися навіть на неорганічних матеріалах. Він існує в різних видах - плісневий грибок, суха труха і пухнаста цвіль. Спори є дійсно важковирішуваною проблемою, оскільки мільйони цих найдрібніших часток літають в повітрі і потрапляють в рот і ніс при кожному вдиху. Рано чи пізно вони викликають у людей алергічні реакції, а потім частенько і астму
.

      Щоб уникнути попадання спор ззовні:

      *закривайте вікна і кватирки в теплий час, спори проникають навіть крізь щільні сітки, тримаєтеся подалі від горищ, підвалів і брудних місць, ви обов'язково принесете їх додому на взутті, одязі, волоссі;

      *щонеділі перевіряйте внутрішню частину кондиціонерів, грибок любить селитися поряд з конденсатом від кондиціонера, а звідти він буквально “забиває” у вашу дихальну систему свої спори;

      * перевіряйте чи не завівся грибок в квіткових горщиках;

      *перевіряйте, а ще краще сануйте шафи з одягом і взуттям, а також саме взуття.

      *Практика показує, що надійно захиститися від попадання спор ззовні неможливо. Краще всього використовувати фірмові очисники повітря, які захистять і від багатьох інших забруднень середовища.

      Частину грибів і цвілі, що з'явилася, на деяких продуктах не лякають навіть температура в наших домашніх холодильниках, вона все одно залишається на продуктах.

      Деякі види грибів:

      Дерматофіти - ниткоподібні гриби, метаболирующие кератин, який беруть з волосся, нігтів, шкіри (дерматомікоз).
Сfndida albicans - дрожжеподобный гриб. Викликає важкі поширені інфекції шкіри, слизистої оболонки і інших тканин.
Криптококки (інкапсульовані дріжджі) - мають оболонку, що успішно протистоїть фагоцитозу. При ослабінні імунної системи поширюється в мозок і мозкові оболонки, викликаючи серйозні ускладнення.

Актиноміцети і інші спорообразующие гриби здатні досягати легеневих альвеол і стимулювати зростання антитіл з подальшою індукцією гострої гіперчутливості (“легеня фермера”).

Аспергилли - найчастіше приголомшують хворих туберкульозом;

Гистоплазма (гістоплазмоз), кокцидии (кокцидоз), бластомицеи (бластомікоз) - викликають схожі захворювання легенів, які залежно від імунного статусу хворого можуть спонтанно вирішуватися або приводити до хронічного гранулематозу і фіброзу. Ці інфекції схожі з туберкульозом і лепрою по резистантности до переварювання макрофагами.

Пневмоцисти. Пневмоцистная пневмонія є причиною самих опастнейших ускладнень, особливо при СНІДІ.

Токсини грибів і цвілі

      Багато видів плісневих грибів містять речовини, отруйні для людини, які обьединяют під назвою токсини (мікотоксини). Розпізнати міру токсичності цвілі на око неможливо, тому будь-яка цвіль повинна розглядатися як потенційно токсична.

Токсини - з'єднання (часто білкової природи), бактерійне, рослинне або тваринне походження, здатні при попаданні в організм людини або тварин викликати їх захворювання (токсикоз) або їх загибель. Токсини містяться також в отрутах змій, павуків, скорпіонів .

      Бактерійні токсини викликають правець, ботулізм та інші хвороби.

    Токсикоз - (від грецького toxikon - отрута), інтоксикація, хворобливий достаток, обумовлений дією на організм екзогенних токсинів (наприклад мікробних) або шкідливих речовин ендогенного походження (наприклад при териотоксикозе або токсикозі вагітних).

Токсини на продуктах харчування

Частина найважливіших продуктів служать живильною середою для деяких видів плісневих грибів в яких утворюються микотоксины:Микотоксин:

Продукт харчування:

Афлатоксин хліб, овочі, земляні горіхи (арахіс), м'ясо, сир і ін.
Охратоксин А хліб

Cтеригматоцистин зерно, боби

Біссохламіновая кислота фруктові соки

Цитрінін рис

Патулін солод

Рубратоксин зерно

Пурпурна спорина зерно (жито)

Велику увагу привернув відкритий в Англії афлатоксин. Його жертвою пали 100 тис. індичок і безліч іншої свійської птиці із за використання зараженого афлатоксином корму. Це масове отруєння було описане в літературі під назвою “турецька X - хвороба”.

При вивченні цього явища виявилося, що на певних стадіях розвитку жовта цвіль виділяє токсини, які викликають у людини і тварин рак печінки і нирок. Потім вченими було виявлено вісім форм афлатоксина. Вища токсичність афлатоксина B1 була виявлена у щура (Лд50 17,9 мг/кг), таких концентрацій в інших видів афлатоксинов не виявлено.

Афлатоксини можуть зв'язуватися з білками, акумулюватися в продуктах живлення, виготовлення яких пов'язане з концентрацією білків, наприклад при виготовленні сиру з молока і так далі

Взаємодія з білками, є завершальною реакцією фізіологічної дії токсинів, оскільки при цьому афлатоксины відкладаються на хроматині (хромосоми), що приводить до порушень генної активності. З цим ефектом зв'язана і канцерогенна дія афлатоксина.
Для захисту від афлатоксинов і інших мікотоксинів необхідно перешкоджати утворенню плісневих грибів на продуктах харчування, (озонацией, світлом) оскільки афлатоксины стійкі до дії температури і не руйнуються при кип'яченні і підсмажуванні
.

Відразу ж лікуйте інфекції

    Системные инфекции, такие как стрептококковая могут привести к вспышке псориаза.     Бактериальные и грибковые инфекции, такие как гонорея, хламидиоз, сифилис, дрожжевые инфекции очень опасны для организма человека и окружающих. Некоторые распространяются через бытовые предметы, посуду. Если появились подозрения на какую то инфекцию, сразу обратитесь к врачу. До постановки диагноза человек, сам не зная о болезни, может разными путями инфицировать членов семьи, коллег по работе, знакомых и малознакомых.

Застуда

    Не дивлячись на те, що щорік американці витрачають більше 5 мільярдів доларів на лікування простудних захворювань - починаючи від вітаміну С, протинабряклих ліків і закінчуючи трав'яним чаєм - від простуди немає лікарської панацеї.
Майкл Кастлман, автор книги “Лікування простудних захворювань”, виявив що людина інфікується ще за півтора дні до того, як відчує перші симптоми захворювання.

За словами одного з провідних докторів США Девіда Н. Гілберта, простуда або захворювання верхніх дихальних доріг, викликаються сотнями різних вірусів. “Але у нас немає ліків, які можуть убити або запобігти розмноженню цих вірусів”, - говорить він.

На жаль, дійсно сучасна медицина не має в своєму розпорядженні вакцини від простуди, яка могла б захистити нас більше сотні вірусів, лише і що чекають як би проникнути в організм і почати розмноження. Тому, як говорить доктор медичних наук Стівен Р.Джонс, захворювання простудою хоч би один раз в рік “майже неминуче”. Але якщо ви підхопили простуду, прагніть не передавати її далі. Більшість авторитетних учених переконана, що віруси простуди передаються двома шляхами - через прямий контакт і легко - краплинним дорогою (так званий “аерозольний” метод, коли люди вдихають найдрібніші краплі, що містять вірус). Віруси можуть жити на неорганічних предметах, наприклад, на телефоні, дверних дзвінках, носових хустках, посуду і так далі

Багатьом з нас неприємно, коли КТО - те поруч чхає і кашляє, але насправді ці симптоми вже пізнішій стадії, коли людина стає вже менш заразливий для тих, що оточують.

Люди розносять захворювання в течії перших декількох днів, коли у них лише починається хвороба і погіршується самопочуття. Щоб не заразити інших людей, не виходите на роботу перші дні після початку захворювання. По можливості уникайте багатолюдних місць і прикривайте але хусткою, коли ви чхаєте або кашляєте.

Приймати можна будь-які ліки, але поважно знати, що проти простуди безсилі навіть антибіотики і пеницилин, вони дороги і викликає побічні явища. Єдино, що лише вітамін С стимулює імунну систему, тому його потрібно приймати обов'язково.

Хронічний бронхіт

    Дія на слизову оболонку бронхів дратівливих речовин - основна причина виникнення хронічного бронхіту, цього сумнозвісного всім городянам захворювання.

Вважається, що з 10000 жителів крупного міста хронічним бронхітом захворює до 300 чоловік і кожних декількох років цей показник подвоюється.

Класичне визначення хронічного бронхіту: ураження бронхіального дерева, обумовлене тривалим роздратуванням воздухоносных доріг різними шкідливими агентами.

Якщо людина хворіє на хронічний бронхіт, це означає, у нього практично зникли захисні клітки внутрішнього вистилання бронхів, ті самі клітки, які своїми “віями” виштовхують пилові частки до виходу. Крім того, кліток тих, що виділяють слиз, теж залишилося мало, тобто у нього порушений процес виділення слизу, який повинен захищати бронхи від пилу і часток хімічних речовин. Дійсно, напади хронічного бронхіту починаються з того, що людина тиждень кашляє “насухо”, без мокроти.

Причини виникнення хронічного бронхіту. На першому місці коштує дія токсичних і дратівливих речовин на слизисту оболонку бронхів. Велику роль в розвитку хронічного бронхіту грають інфекції. Особливо небезпечна вірусна інфекція - аденовіруси, респіраторний - синтициальные віруси і микоплазменная інфекція. Всі вони викликають придушення імунних і неімунних механізмів захисту бронхів. Крім того, при хронічному бронхіті, що вже з'явився, загострення можуть бути спровоковані дією бактерій, наприклад пневмокока. Проте найбільше значення в розвитку цього “міського” захворювання мають хімічні речовини, що скупчуються у величезній кількості в атмосфері кожного міста, кожного приміщення будь-якої країни світла.

Забруднення повітряного простору - одна з головних причин виникнення хронічного бронхіту. Відомо, що більш всього шкода приносить продукти згорання газів і палива. Це дим і гази, що утворюються при електрозварюванні, діоксиди сірки і азоту, сажа, пил, особливо вугільний, азбестовий, кварцевий, цементний, сланцевий, а також пил, що виділяється при роботі з органічними і неорганічними речовинами. Токсичні, шкідливі пари і гази, особливо хлор, аміак, радон, і інші подібні, а також кислоти і луги - також сильний чинник дії на слизисту оболонку бронхів. Не останнє місце в списку цих речовин займають складові тютюнового диму. Справа не в тому, що при вдиханні великої кількості хімічних речовин чоловік може отруїтися - це трапляється нечасто. А ось постійне повільне отруєння розпорошеними продуктами відходів виробництва смертоносними хімічними хмарами, що “висять” над містами, позначається не лише на роботі органів дихання, але і на роботі головного мозку і на нашій психіці
.

Коньюктивіт

    Різні види коньюктивита виникають з - за безліч причин. Інфекційні різновиди його викликається вірусами або бактеріями, наприклад, пневмококами, стрептококами або стафілококами. Вітер, тютюновий дим, що додається у воду басейну хлор і забруднення повітря теж дратують коньюктиву.

“При алергічному коньюктивите відчувається свербіння і паління в очному яблуці, які інколи бувають настільки сильними, що з'являється відчуття “ніби ока виходять з орбіт” - пише офтальмолог Чарльз Бойлан. Цей вигляд захворювання може з'явитися від попадання в око, або спочатку на руки, а потім в глаза- квіткового пилку. У цих випадках на століттях може з'явитися набряк буквально за лічені хвилини”.

Офтальмолог Джон Х. Босланд пише, що інфекційний коньюктивит триває довше за двох-три тижні і може перейти в хронічну форму. В цьому випадку бактерії в зовнішні кути ока і поширюються по всій слизистій оболонці. Така інфекція може продовжуватися досить довго. “Вилікуватися можна пройшовши курс лікування антибіотиками або антивірусними препаратами” - вважає офтальмолог Керол Зіль.

Травми

    Травми - це вхідні ворота для інфекцій, особливо грибкових. Хоча грибкові захворювання часто ушкоджують нігті на ногах (із-за грибка що приводить до епідермофітії стоп і що захоплює нігті), це захворювання може поширитися і на нігті на руках, що може привести до небажаних наслідків.

Деякі шкірні захворювання, наприклад псоріаз, також можуть виявитися на нігтях.
Захворювання онихорексис, при якому відбувається відшаровування нігтьової пластинки, від нігтьового ложа, часто виникає після травми, інфекції, алергії на косметику для нігтів, впливу хімікатів або таких захворювань, як наприклад, псоріаз. На жаль, коли сталося розшаровування нігтів, зворотного процесу не відбувається, необхідно чекати, поки він не відросте . 

Епідермофітія

    Це захворювання викликають грибки з групи эпидермофитонов. Викликають почервоніння, свербіння і розтріскування шкіри, побіління рогового шару епідермісу на підошвах і між пальцями. Інколи на стопах виникають пухирі і тріщини, через які сочилася рідина.

Це сприяє вторинній інфекції, нерідко відбувається і ураження нігтів, які товщають і стають безбарвними. Якщо не приймати міри, то поширюється і на інші частини тіла. Інфекцію можна занести і на шкіру голови, що приводить до облисіння і утворення ерозій, оточених у вигляді віночка обривками блідого рогового шару. На телі червоні дугоподібні плями, що злущуються по краях. У паху - набухання і свербіння.

Це найзвичайніше грибкове захворювання. Чоловіки хворіють на нього частіше, ніж жінки, оскільки зазвичай носять важкі повітронепроникні туфлі, а грибок любить тепло, темноту і вогкість.

Всупереч розхожому міфу грибок процвітає не лише в роздягальнях, де для нього сприятливі умови. У ванній кімнаті і у вашому взутті весь час знаходиться грибок -говорит Ендрю Ськинк, ортопед. З ним згодні Френк Паркер, професор дерматології: Уникнути поширення грибка практично неможливо, бо він є скрізь, де є вогкість”.

Дійсно, у багатьох на шкірі є грибок, але не у всіх він виявляється відразу. У лікарок немає точної відповіді на це питання, але всі сходяться на тому, що є категорії людей, генетично схильними і людей з імунітетом ослабленим такими захворюваннями, як екзема, астма, сінна лихоманка і ін., до яких після будь-якого стресу липне всяка інфекція.

Тріщини на шкірі

    Якщо тріщина з'явилася в області, що легко піддається грибковим захворюванням, наприклад в куточках рота або між пальцями ніг, то застосовуйте протигрибкові мазі. “Ви можете використовувати стероїдну мазь, щоб зменшити, запалення і почервоніння. Ці мазі не усунуть біль, але вони допоможуть створити бар'єр, який не дасть мікробам проникнути всередину через пошкоджену шкіру”, - радить лікарка Денис Крафт.

Герпіс

    “Справжні простудні виразки які виникають на губах, викликаються першим типом вірусу простого герпесу", - говорить фахівець з інфекційних хвороб Евен Т. Белл. Вірус герпесу, по видимому одного дня опинившись в організмі, все життя знаходиться в нервових клітинах в латентному достатку, поки які - те чинники не провокують його активність.

Простий герпес першого типа виявляється на губах. Спроби замаскувати цей недолік зовнішності за допомогою косметики приводять до зворотного результату. Наносити треба лікувальні засоби на вазеліні. “Це захистить виразки від проникнення вторинних інфекцій і трохи прискорить загоєння", - радить доктор Марсия Килхофнер. Не розносите інфекцію. Виразки герпесу дуже заразливі. Утримаєтеся від поцілунків, користуйтеся лише своїми чашками, предметами особистої гігієни. Частіше мийте руки.

    Існує і неприємніший прояв вірусної інфекції - герпес статевих органів.
Провокувати спалахи герпесу можуть травми (порізи), ліки, стреси, деякі продукти і т.д .

 Вірус папіломи

    Бородавки викликаються вірусом папіломи. Раз їх збудник - вірус, то природно вони заразливі. Після першої бородавки можна чекати появи і інших. З'явившись один раз і будучи виведеними, вони можуть з'явитися знову через роки. Науці невідомі причини появи бородавок. Типові бородавки - це грубі нарости на шкірі рук, пальців. Інколи бувають і маленькі, плоскі види бородавок, які можуть виникнути не лише на руках, але і на обличчі. Бородавки на стопах називають підошовними, в деяких випадках вони займають третину стопи.

За даними Американської Академії Дерматології, з феноменальною прудкістю зростає кількість людей страждаючих від генітальних бородавок. Причина цього в тому, що генітальні бородавки дуже заразливі.

Не чіпайте бородавки, вірус папіломи може передаватися не лише іншим людям, ви можете заразити їм будь-які частини свого тіла і число бородавок збільшитися. Вірус викликає бородавку через пошкодження в шкірному покриві - порізи, подряпини, задирки або потертості шкіри. Недбале пошкодження бородавки теж може викликати поширення інфекції.

Випадання волосся

    Здоровенькі були. Легко сказати, чим сделать, але випадання волосся може бути викликане цілим букетом хвороб. Чоловіки із спадковою схильністю починають лисіти спереду і на верхівці.

Як правило жінки лисіють не так сильно і все-таки кількість лисіючих жінок “значно більше,чем ви вважаєте", - говорить Елвін Соломон. “Деякі захворювання скорочують або переривають фазу зростання волосся", - вважає доктор в області дерматології і біохімії, Марті Савайя.

Це запалення легенів, кір, вовчак, анемія, діабет, полікистозні яєчники, збільшення надниркових, сифіліс і ін. “Буквально сотні різних ліків можуть викликати випадання волосся", - говорить доцент дерматології і патології Елвін Соломон. Все залежить від реакції вашого організму на кожен вид ліків .

 Гельмінти

    Паразитуючі черв'яки всіх 3-х класів (трематоди, цестоди і нематоди) викликають у людини безліч захворювань.

Нематоди (круглі черв'яки)

      Нематоди підрозділяються на філярії, в яких личинки 1 стадії (мікрофілярії) розвиваються в комахах, для людини инфекционна III стадія і кишкові глисти, в яких весь цикл розвитку може проходити у людини.

Філярії .

      Збудник онхоцеркоза, або “річкової сліпоти”, распостраняется мошками Simulium,которые заносять личинки на шкіру людини.
Loa loa викликає схоже захворювання (лоаоз), але в легшій формі.

Wuchereria bancrofti поширюються комарами. Личинки заселяють лімфатичні судини і лімфатичні вузли і викликають слоновість, частково блокуючи клітинний імунітет. Глисти -Аscaris, Strongiloides, Toxocara. При проходженні через легені можуть викликати астму і інші захворювання легенів, пов'язані з еозинофілією. Личинки Trichinella spiraslis инкапсули-руются в м'язах. На деяких експериментах черв'яки цього типа стимулюють стійкий захисний імунітет. Strongiloides часто викликають захворювання у людей з імуносупресією. Toxocara-после захворювання кішок і собак, може передаватися людям (токсокароз).

Гвінейські черв'яки досягають довжини до 120 див.

Анкилостоміди проникають через шкіру і живуть в тонкій кишці, викликаючи важкі анемії.
Жоден з цих черв'яків не стимулює захисний імунітет.

Трематоди (сосальщики)

    Шистосоми (кров'яні сосальщики) мешкають і злучаються у венозній крові. Нешкідливі доки їх яйця не попадуть в печінку або сечовий міхур. У цих випадках викликають фіброз в печінці, а інколи рак сечового міхура.

Шистосоми виділяють безліч молекул, руйнівних антитіла і що пригнічують макрофаги, що робить особину практично невразливою.

Фасциоли паразитують в жовчній протоці тварин. Викликають пошкодження печінки.

Вакцини неефективні.

Клонорхи схожі з фасциолами, але інфікують людину і можуть викликати рак жовчної протоки .

Цестоди (стрічкові черв'яки)

    Паразитують в кишечнику (наприклад ціп'яки), але інколи вони зачіпають мозок, де гинуть (цистицеркоз) або утворюють колонії в печінці (наприклад бульбашковидні личинки ехінокока).

Пилові кліщі

    Ученим відомо 150 видів пилових кліщів. Місця їх проживання м'які меблі, матраци, подушки, килими, килими, шкура тварин і так далі Розмір 0,1 - 0,2 мм. У 1 грамі пилу буває до 500 кліщів. Живлення для кліщів - епітелій шкіри, лупа людини і домашніх тварин. Оптимальні умови для їх мешкання 20-30 0С, вологість 70 %. Небезпечні відходами життєдіяльності (фекалії розміром 10-40 мікронами, вагою 2*10-8 гр.), хітиновою оболонкою і шматочками цієї оболонки, які викликають алергію, посилюють астму, полинозы і так далі

Американський алерголог Аллан М. Венстейн радить: Позбавляйтеся від кліщів.

Пилові кліщі - мікроскопічні організми, які швидко розмножуються в залишках їжі і при високій вологості. Саме вони викликають астматичну задуху; тому необхідно ретельно прибирати пил”.

Пил і аерозолі

    Забруднення природної середи відбувається в основному в атмосфері і через неї. До шкідливих викидів, що забруднюють атмосферу, відносяться атмосферний пил, гази і пари, які прямо або побічно відбиваються на умовах життя людини. Атмосферний пил має частки більше 1 мкм. Аерозолі є колоїдними системами, в яких дисперсною середою служать, як правило, повітря. Діаметр часток, що диспергують, лежить в межах 0,1 - 0,001 мкм. У отли-чии від пилу аерозолі містять не лише тверді, але і рідкі частки, утворені при конденсації пари або при взаємодії газів. Рідкі краплі можуть містити і розчинені в них речовини. Зазвичай до аерозолів відносять і крапельки діаметром 0,1 - 1 мкм, тоді як тверді частки такого розміру часто характеризують як якнайтонший пил (мелкодисперсную пил).
Особлива увага приділяється часткам менше 5 мкм, що характеризуються для поведінки газоподібного достатку, тобто вони не фільтруються з повітря, а також не вымыва-ются з повітря дощами. Це збільшує час їх перебування в атмосфері в порівнянні з крупнішими частками - особливо важлива обставина, при поширенні пилу і аерозолів в атмосфері. Не дивлячись на невизначеність пропорцій джерел антропогенних, побутових і виробничих виділень пилу і аерозолів, визначена їх величина 1670 мегатонн пилу і аерозолів що щорік виносяться в атмосферу.
Час перебування часток і поширення по земній поверхні залежить від величини, щільності, швидкості вітрів, початкової висоти підйому часток. Великі осідають в течії від годинника до діб, але вже і вони переносяться на сотні кілометрів. Так пил пустелі Сахари виявляють в США, Центральної і Латинської Америки. Частина пилу з Сахари була 12 мкм, щорічна маса пилу виноситься з Сахари оцінюється від 100 до 400 мегатонн. При цьому частина пилу залишається сухою, частина прибивається до землі дощами. Для часток в 1 мкм і менше час перебування в нижніх частинах атмосфери складає до 20 діб. Це вистачає для распростра-нения по всій півкулі (хемисфере). Якщо пил і аерозолі досягають верхніх шарів тропо-сферы, то вони проникають і в стратосферу за допомогою повітряних потоків між тропосферою і стратосферою. Тривалість знаходження пилу, аерозолів в стратосфері досягає від 1 до 3 років.
У атмосфері землі роками носяться пил з космосу, які бактерії і віруси вона носить на собі учені не знають. З десятків тисяч бактерій і вірусів вивчено лише 0,4 %. Частина пилу створює радіаційний фон.
Пил є транспортом для пересування колоній бактерій і вірусів.
Пил різного вигляду і походження викликає у людей алергію, у тому числі і домашній пил є одним з найпоширеніших алергенів. У 1 грамі пилу може бути до 700 млн. різних пилових часток. Під алергією розуміють підвищену чутливість організму до дії різних речовин. Розрізняють різні види алергічної дії залежно від часу між контактом з алергеном і проявом хворобливих симптомів: негайне від декількох хвилин до декількох годин і сповільнена дія, коли цей час може зайняти декілька діб. Інколи людина вже забула про якусь дію, коли вона починає виявлятися. Для того, щоб викликати алергію, алерген повинен прийти в зіткнення з обьектом або увійти з ним до внутрішнього контакту, як це відбувається при вдиханні.
Пил робить негативний вплив на будь-які види життєдіяльності, причому це виявляється в різних формах. Це обставина настійно вимагає зменшення концентрації пилу.
Враховуючи все різноманіття джерел забруднення повітряного простору пилу від перенесення з посушливих районів на величезні відстані, промислових викидів пилу, вибухів при вскрышных роботах, перевезеннях самоскидами від Зілов до Белаззов, будівельних і сільсько-господарських робіт, утворення хмар пилу при русі вуличного транспорту і тому подібне
Перераховані процеси, як і утрата, що наноситься ними, ще довго, якщо не назавжди можна вважати необоротними і такими, що важко піддаються контролю з боку людей.
Але зараз вже з'явилася можливість контролювати і знижувати в процесі життєдіяльності, прибирання приміщень і особливо після прибирання запилена в приміщеннях від зовнішнього (вуличною) пилу до тієї, що утворюється її усередині офісів (від тонера ксероксів, побутової хімії, косметики, паперовий пил, будівельних матеріалів, лупа і епітелій шкіри людей, канцерогенних хітину і фекалий комах), що також відноситься і до квартир і так далі
Пил після прибирання пилососом троє-четверо діб висить в приміщенні де здійснювалося прибирання і висіла б ще довше, але в роботу по її прибиранню підключаються люди, які в свої легені вдихають велику частину пилу і мікропилу будучи буквально “біо-пилососами”.
Тому пил і мікро пил треба облягати шляхом іонізації (негативними аероіонами) в офісах, будинках і салонах автомашин, як для відведення її самої по собі від органів дихання, так і по причинах радіоактивності частини її, так і як транспорту для всіляких вірусів, бактерій і спор.

Силікоз і асбестоз

    Силікоз викликається кварцевим пилом з частками близько 3 мкм, асбестоз - голками азбесту завдовжки більше 5 мкм. Ці частки проникають в легені, залишаються в альвеолах, обростаючи дендритами. Прогресуючи великі скупчення вузликів в тканинах перешкоджають газообміну в легенях. Інколи служить причиною виникнення раки легенів. Людину рятує те, що зміна тканин легенів відбувається в перебігу ряду років, а при відносно чистій атмосфері, навіть десятиліть.

Дія пилу важких металів

На відміну від хімічно інертних кварцевому і азбестовому пилу, найдрібніші частки металів або іони металів, потрапляючи в кров, викликають утворення токсичних продуктів біохімічних реакцій в клітках.
До найбільш небезпечних отруйних металів - забрудників довкілля, відноситься свинець. Він потрапляє в природну середу і при металургійних процесах переробки руд, що містить сульфіти, виготовленні кінцевої продукції, вторинній переробці металів, він міститься у фарбах, службовців антикорозійними покриттями (Pb3O4), виділяється з оцинко-ванной посуду ( у цинку присутні домішки свинцю), з глазурі в керамічному посуді (теж присутній домішці свинцю), стекла з вмістом свинцю, особливо при вжитку кислих блюд і напоїв.
Забруднення довкілля свинцем здійснюється при використанні свинець - з'єднань, що містять, наприклад пом'якшувачів і пластмас, при користуванні свинцевими акумуляторами і в цілому ряду областей техніки і виробничих процесів, де застосовуються продукти, що містять свинець.
Гранично допустима концентрація свинцю встановлена 0,1 мкг на 1 літр повітря.
Ознаки отруєння виражаються у дії на тканині гладких м'язів, в порушеннях гемосинтеза, в кістках і в дії на моторну (що управляє руховою активністю) нервову систему; у дітей наголошується помітне уповільнення розумового розвитку.
Не можна недооцінювати дію на організм людини кадмію, що накопичується поблизу земної поверхні аерозоля. Металевий кадмій входить до складу різних сплавів, йде на виготовлення нікель - кадмієвих акумуляторів, зустрічається в мулі стічних вод і в смітті міст, разом з фосфорними добривами потрапляє в грунт, входить в люмінесцентні склади, вивільняється при всіх процесах горіння.
Цей метал накопичується в організмі і через декілька років його концентрація при частому поглинанні тканинами організму у багато разів початкову. Унаслідок високої токсичності і незвичайно великого періоду напіввиведення кадмію його ГДК складає 0,05 мг/куб. м.
Пилоподібний алюміній і берилій безпосередньо приголомшують організм, особливо органи дихання. Найдрібніший алюмінієвий пил і пил, що утворюється при виготовленні і використанні корундових точильних кругів (корунд - кристалічна AI2О 3), при вдиханні викликають запалення бронхів і легенів. При тривалій дії вони викликають фіброз легенів (зміна сполучних тканин.
Пил берилія викликає фиброгранулому (зарубцьовування сполучних тканин) в легенях. При неодноразовому попаданні берилія і його з'єднань в організм вони не виводяться з легенів, печінці і клітках виключно довго, внаслідок чого виникає гранулома печінки і нирок. Виділення берилія з організму може затягуватися на десятиліття.
Розчинні у воді з'єднання алюмінію можуть стримуватися в травному тракті.
При їх тривалому знаходженні можливе порушення обміну кальцію і фосфату, що супроводиться розм'якшенням кісток.
Твердий металевий пил таких металів, як вольфрам, молібден, титан, а також томасшлак (відхід виробництва) ще не з'ясованим дорогою знижує стійкість легенів до інфекцій, що приводить до спалахів інфекційних захворювань в тих районах, де мали справу з подібними речовинами.

Пилок рослин

      Сінна лихоманка (С.л), або алергічний риніт, - це алергічна реакція на пилок рослин, який дратує слизисті оболонки носа, очей і дихальних доріг. Симптоми- очі, що сльозяться, нескінченний потік прозорої рідини з носа і очей, дратівливість - схожі на симптоми звичайної простуди, яка проходить за 6 - 7 днів. Люди страждаючі від алергії довгі тижні не можуть позбавитися від симптомів, що отруюють життя. С. л. лише у Америці на сьогодні періодами отруює життя 22 мільйонам людей.
Сезони виникнення С.л. визначаються часом появи того або іншого вигляду пилку.
Першим з'являється пилок дерев залежно від регіонів миру з лютого до травня. Найсильніший сплеск алергічного риніту розвивається пізньою навесні і на початку літа, коли квітнуть дерева і трав'яні рослини. У Америці алергологи виявляють ще і період осені, коли за статистикою різко збільшується число тих, що звернулися до лікарок або що купує в аптеці протиалергічні препарати.
Залежно від того, на пилок якої рослини у даної людини виникають алергічні реакції, він може страждати С.л. у якійсь один або декілька періодів року. Є категорія людей які страждають С.л. у перебігу всього року. Але тоді причиною їх алергії є не лише пилок рослин, а хутро тварин, паперовий пил, грибкові спори і інші побутові і хімічні подразники. Особливо поважно не запустити алергію, знайти і усунути причини хвороби молодим людям, оскільки існує закономірність передачі алергії по спадку від тих, що почали страждати від неї.
Симптоми С.л. знімаються антигістамінними препаратами (димедрол, тавегіл, супрастин).
Їх дія заснована на тому, що вони заважають виходу з кліток біологічно активних речовин. Вони можуть зменшити роздратування очей, вух і горла, висушити ніс і очі і зменшити напади нежиті. Проте вони викликають депресію, сонливість і інші побічні ефекти.
Медичні препарати, так само як патогенні мікроорганізми і тканини інших особин чужорідні (поширений в імунології термін, що означає генетичну відмінність між речовинами) організм людини визначає це і здатний викликати імунну відповідь препаратам.
Враховуючи вищевикладене, краще придбати один з типів американських іонізаторів Living Air на необхідний майдан будинку, квартири або офісу. Пилок, відходи життєдіяльності кліщів, пил, мікро пил і віруси, що переносяться на ній, і бактерії будуть видалений. Особливо поважно, щоб при прибиранні квартири, офісу прилад Living Air працював. Негативні іони ті, що виробляються апаратом облягають, утримують всі види пилку, пил і мікропил, як до прибирання, так і під час її.

Захворювання передаються від тварин

    Домашні тварини хворіють на все частіше: ненатуральные корми, безграмотний відхід, затхле, неіонізоване повітря квартир, забруднення і небезпеки міста тому сприяють.
Попутно заражають і людину. Вип'єш молочка сирого, можеш заробити бруцельоз - приголомшуються нерви, серце, кістки, суглоби. Якщо ваші тварини уподобали дитячу пісочницю або кут кімнати як туалет, то ваше ж дитя через її “продукти життєдіяльності” ризикує підчепити лептоспіроз - страждають нирки, печінка, м'язи, нервова система. У жінок відбуваються викидні. Цілуватися з тваринами, якими б “масенькими пусеньками” вони не були, теж не стоїть: токсоплазмоз, м'яко кажучи радості не додасть. Токсопламозом чоловік заражається найчастішим від собак і кішок при якому приголомшуються лімфатичні вузли, очі, головний мозок, бувають і інші захворювання. Можливо і внутріутробне зараження. Нерідко протікає в прихованій формі. Токсоплазмоз викликається паразитом ссавців і людини, довжиною 7 мкм, роду простих загону кокцидий, який називається токсоплазмы. Не плутати з менш відомим захворюванням: токсокароз, яке викликається круглими черв'яками - анизакидами, паразитуючими в тонких кишках і що викликають гастрит, пневмонію, здуття живота.
Людина теж у боргу перед тваринами не залишається і мстить чотириногим, заражаючи їх. Домашнім Барсикам і Кулькам ми приносимо заразу з вулиці на пальті і черевиках. Ветеринарна інспекція Мінсельхоза вже декілька років воює з приватником з Піткяранського району Карелії.
Він перебуває на обліку в туберкульозному диспансері і при цьому тримає корову. Під час планових перевірок виявилося, що і корова вже тубинфицирована. У Пряжінськом, Ладозькому і Вигостровськом звірорадгоспах теж бували випадки, коли люди заражали тварин туберкульозом. Обов'язково треба кип'ятити купувальне молоко.
Оскільки радгоспні поля використовуються для вивезення органічних добрив
суспільний туалет для тих, що всіх проходять і проїжджають, а деякі скотні двори давно стали прохідними для щурів і безпритульних собак, то долають корів і глисти. Майбутнім шматкам яловичини це явно не на користь, як і тим КТО їх з'їсть. У собак і кішок глисти навіть можуть виїсти внутрішні органи.
У кішок і собак, навіть породистих, знаходять вірус СНІДУ. У Московську лабораторію господарі привозять аналізи на своїх вихованців, яким ставили різні діагнози і не могли вилікувати, оскільки виявлялося, що лікувати треба від СНІДУ.
Вірус СНІДУ у кішок і собак відрізняється від людського, але учені сподіваються, що експерименти на тваринах допоможуть прискорити розробку вакцини як для людини, так і для тварин.
Всі види шерсті, починаючи з шерсті домашніх тварин, включаючи навіть шерсть в клубках, декоративні шкури, хутряні вироби є алергенами.
Люди коли вони живуть поряд з тваринами коли вони живуть поруч, дихають тим же повітрям який воно видихає і навпаки. У таких умовах для того, щоб у людини розвинулися астматичні напади, йому не треба навіть чіпати тварину - досить що воно знаходиться поруч.
Якщо розлучитися з домашньою твариною неможливо, потрібно дотримувати строгі правила мешкання з ним. Ніколи не дозволяйте з'являтися своїм вихованцям з'являтися в спальні, мийте руки відразу після спілкування з твариною. Кожного тижня мийте свою кішку або собаку теплою водою без мила. Це збереже здоров'я.

Про бесіду Володимира Ермакова з головним інфекціоністом Мінздорову професором Мелсом Турьяновим в лютому 2009р.

    Ми з тривогою дивимося в майбутнє. Річ у тому, що сумно знаменита “іспанка” - це не що інше, як різновид вірусу грипу А, штаму, наймінливішого зі всіх грипозних вірусів. Якщо не бити його вакциною, випереджаючи швидкість мутацій, через декілька років він цілком може змінитися невпізнанно. Тоді невблаганно повторитися епідемія “іспанки”, лише вже на новому, страшнішому своєму витку.
Не виключена і вірогідність повернення сибірської виразки. Ета зарита в землю хвороба, до великого жалю, вічно супроводитиме людині. Мікроб її може пролежати в грунті або в льоду хоч тисячу років і прекрасно себе відчувати. І в один прекрасний момент його підхопить черв'як і винесе вгору до курок. Черв'яка може викопати і випадковий рибак, будівельник, дослідник, що не відає що копає на старому скотомогильнику, на проклятому місці.
Епідеміологам вже відома маса випадків появи у любителів-рибалок шкірної форми виразки. Якщо не зупинитися - докопаємося до біди.
На порозі третього тисячоліття інфекціоністи вимушені визнати, що можливість повного викорінювання інфекційних захворювань на планеті - не більше ніж ілюзія. Нагадали про себе, окрім туберкульозу, такі старі “знайомі” людства, як холера, дифтерія, висипний тиф.
Річ у тому, що силами сучасної науки від цих хвороб не можна позбавитися ні остаточно, ні безповоротно. До 90-х років процес імунізації йшов ще за інерцією, але вже дуже мляво. Ця млявість привела до того, що в 1992 р. уряд Росії був вимушений оголосити надзвичайну ситуацію у зв'язку з епідемією дифтерії. Причому захворювання повернулося з розмахом, якого не було в Росії за останніх 100 років. Епідеміологи упевнені, що якщо не зробити відповідних виводів, то вже найближчим часом нас чекає повернення висипного тифу. Це гостре інфекційне захворювання людини, що супроводиться лихоманкою, ураженням серця, судин, центральної нервової системи, висипом.
Викликається рикетсіями, дрібними хвороботворними бактеріями, що розмножуються подібно до вірусів в клітках організму. Деякі рухливі. Ці бактерії аеробні, такі, що живуть лише у присутності кисню. Викликають не лише висипний тиф, але і рікетсіоз, групу інфекційних захворювань людей і тварин, ку -лихорадку та інші. Окрім цієї дороги, висипний тиф має резервуар збудників в природі від кліщів і гризунів. Заходи по боротьбі з синатропными гризунами (що живуть в спорудах людини) результату не дають. Хоча лише щури 60 - 100 видів і миші 100 видів є колосальним вмістищем багаточисельних глистових і інфекційних захворювань. Розселившись по всій планеті услід за людиною вони ніде не переможені. Чим більше чоловік забудовує планету, тим більше за синатропных гризунів, види грибків, комах, кліщів заселяються і паразитує в цих забудовах.
Видається, що справи йдуть з рук геть погано? Мужайтеся, вони йдуть набагато гірше!
З впровадженням нових діагностичних технологій виявилось, що багато давно відомих захворювань пов'язано з інфекційними збудниками. Узяти хоч би “незаразний” атеросклероз.
Недавно було доведено, що в некротизованих ділянках міокарду, в атеросклерозних бляшках, в аорті і інших судинах виявлені бактерії хламідії пульмонис. Виходить і лікувати потрібно не від “бляшок” і ліпідів, які, до речі ще ніхто не вилікував, а від елементарної інфекції. У ескімоса, наприклад, цих ліпідів в 10 разів більше, ніж у європейця, а ось атеросклерозу немає і в помині.

Новий погляд на онкологію очима інфекціоніста на проблему РАКУ

    Ще в 1997 році Усесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що 84% ракових захворювань має безумовне інфекційно - вірусне походження, в цілому по масі наукових даних привело до приголомшуючого і тривожного виводу: від 60 до 90% ракових захворювань у людини обумовлено чинниками довкілля.
Наприклад, бактерія Геліобактер пилорис є причиною раки шлунку.
Як відомо, злоякісні новоутворення є одній з провідних причин смертності. Ще в 1931 р. французький учений Ф. Влес виявив, що знаходження тваринних в умовах надлишку аероіонів (негативно заряджених іонізатором молекул кисню), більш ніж в 10 разів зменшує розвиток у них спонтанної раки. Приміщення мишей, хворих раком, в клітки з надміром аероіонів кисню приводило до зникнення у них пухлин.
У 1951 році американські учені під керівництвом В. Едді також показали, що негативні аероіони затримують зростання трансплантованих ракових пухлин у тварин.
Профессор а.Л. Чижевський доводив, що розвиток пухлинних утворень може бути обумовлений систематичним аероіонним дефіцитом, який постійно випробовує чоловік 90% часу проводячи в закритих приміщеннях. Це веде до порушення ендогенного электрообме-на знижує електричний потенціал кліток, органів, тканин, порушує їх метаболізм, викликає передчасне старіння, на тлі якого і розвиваються злоякісні утворення.

Аероіонізація житлових і робочих приміщень істотно знижує частоту онкологічних захворювань.

    За статистикою, близько 400 тис. американців щорік вмирає від раки і щорік виявляється приблизно 700 тис. нових хворих. РАК - це усесвітня проблема. Близько 2,9 мільйонів нових випадків реєструються щорік в розвинених країнах світу і ще 3 мільйони - в країнах, що розвиваються.                                                                                                                           

Гепатит

  Вірусний гепатит В, який приводить до раку печінки. В даний час з цим вірусом вже контактували 2,5 мільярда чоловік. Половина земної кулі ! Лише у Росії проживає близько 2,5 млн. хронічних носіїв даного вірусу. У січні 2001 року в м. Серпухове Московської області обьявлена епідемія гепатиту А в школах і серед населення. Це легша для лікування форма, ніж гепатит форм В И С

Хвороби печінки

Існує безліч хвороб печінки, при якій гинуть клітки цього життєво важливого органу. Причому вся біда в тому, що гинуть вони унаслідок руйнування клітинної мембрани і самостійно відновитися, синтезуватися в організмі не можуть. Виникають хвороби печінки коли печінка випробовує сильний вірусний, токсичний і медикаментозний вплив, тобто при вірусних гепатитах, а також лікарських, алкогольних, харчових і інших отруєннях. З 1991 року йде погіршення епідеміологічної ситуації в Росії і на Україні. Число туберкульозників збільшилося на 98,5 %. Багато хто страждає складними формами туберкульозу. Захворюваність дошкільників перевищує середньо російський показник в три рази, а серед засуджених в 62 рази. У СРСР була потужна протитуберкульозна служба. Зараз понад 70% устаткування застаріле. Укомплектованість лікарками зменшилася в два рази. У останніх 5 - 6 років фінансування страждаючих туберкульозом склало 35 % мінімуму. За програмою невідкладних заходів боротьби з туберкульозом в зонах і в'язницях виділено ..нуль!

СНІД

 Влітку 1981 року в США вперше зареєстрували це захворювання. Лише у 1983 р. виділили вірус, названий вірусом імунодефіциту людини (ВІЧ). У 1986 році було продано в США 500 млн. презервативів, але більшість людей (як завжди і у всьому), вважало, що саме з ними нічого не станеться. Напевно з них і почалася ця епідемія. У той час носіїв ВІЧ було вже не менше 350 тисяч. Доля носіїв ВІЧ, в яких формується СНІД, по різних оцінках вагається від 50 до 100%. На 1995г. в світі було зареєстровано 1 млн 170 тис. чоловік, з них 440 тис. в США, 140 тис. в Європі і 10 тис. в Англії. Зараз носіїв ВІЧ більше 14 млн. чоловік.

Сьогодні швидкість приросту інфікованих в Росії вище, ніж в Африці, де заражений кожен десятий дорослий. Цього року з 150 тисяч обстежених росіян 40 тисяч виявилися інфікованими. Таких на сьогоднішній день в країні, по оцінках медиків, 400 тисяч, до кінця 2000 року буде півмільйона, а через два роки мільйон. Сила вірусу СНІДУ така, що через 10-15 років у нас із-за нього вмиратимуть 50 тисяч чоловік щорік і стільки ж заражатися. СНІД за 10-12 років руйнує імунну систему людини і він гине. Ліки від СНІДУ доки лише подовжують життя, але не виліковують. Препарати дають позитивний ефект, це азидотимидин (зидовудин) і ліки того ж ряду, блокуючі зворотну транскриптазу.

Винайдений у Вірменії препарат "Арменикум" теж не позбавляє хворих ні від ВІЧ - інфекції, ні від СНІДУ. Правда, він покращує їх самопочуття і деякі медичні показники. Але не більше ніж на рік, потім всякий ефект його використання пропадає. В майбутньому може бути допоможе вакцинації. Створення вакцини принципове можливо вважають учені. Національна програма США по її розробці розрахована до 2007 - 2008 років. Вірус СНІДУ один з самих добре вивчених в світі. Але вакцини раніше чекати не варто. До цього часу мільйонам заражених вона вже може не знадобиться, частина вже помре, а останнім вакцинацію вже пізно проводити, їх треба буде лікувати. Проведені дослідження показали, що in vitro, тобто в ідеальних лабораторних умовах, озон перемагає вірус СНІДУ. Але, на жаль, в нашому житті не все просто. З “гадами”, які мешкають в крові або на поверхні озон справляється ідеально, але дістати до клітки і вигнати ВІЧ - інфекцію з неї складно. По дії озон можна порівняти з антибіотиками, з тією різницею, що він не “садить” печінку і нирки, не має побічних явищ.

З 1995 року в Росії існує федеральна програма “АНТИСНІД”, яка почала фінансуватися лише в 1999 році, коли вперше на неї виділили 30 мільйонів рублів.

Велика частина коштів вирушає на тестуванні, у тому числі донорів, а грошей, що залишилися вистачає на лікування всього 50(!) чоловік. Один хворий обходиться в 1000 доларів в місяць, або близько 10 тисяч доларів в рік.

Страждущих багато, КТО вибрати для лікування, за якою ознакою? У Калмикії з 250 заражених дітей ще живі 170, а повноцінне лікування отримують лише третина. Тоді діти заразилися з вини медпрацівника. Тепер назріла необхідність обстежувати оперуючих хірургів: адже крапля зараженої крові з порізаного пальця лікарки може стати роковой для пацієнта. Досить попадання в організм декількох штук вірусів. Це єдиний випадок, який пропонують оформити законодавчо. Інших ВІЧ інфікованих в прийомі на роботу, навіть працівників громадського харчування і харчової промисловості не пропонується обмежувати законодавчо.

Вірус Йін

За даними “Тижневика світових новин” в 1999 році учені виявили ще один страшний вірус, в порівнянні з яким вірус СНІДУ здасться безневинною хворобою типа простуди або нежиті. Вірус ЙІН, названий на честь того, що відкрив його китайського професора Йін Ма Санга, прийшов до нас на відміну від останніх страшних хвороб не з чорного континенту, а з Китаю. Так само як вірус СНІДУ, він незрозумілим чином перейшов від мавп до людей.

На початку 1999 року ЙІН Ма Санг вперше описав три випадки зараження вірусом, який спочатку він помилково прийняв за вірус эбола. Симптоми на першому етапі дуже схожі.

Хвороба починається з легкої нудоти і що помилково приймається більшістю людей за простий розлад шлунку.
Потім у хворого починає підвищуватися температура, потім з рота, носа, очей і геніталій йде кров. Після через декількох днів настає смерть. Весь 1999 рік професор Йін їздив по Китаю і Тибету.

Всього він виявив 794 смертельних результатів від зараження страшним вірусом. На початку 2000 року положення справ різко змінилося в гіршу сторону. Йін Ма Санг виявив 327 випадків захворювання в Пекіні і 218 в Токіо. У США лише в Нью-Йорку, Лос-Анжелесі і Чикаго від страшної хвороби померло вже 111 людин. “Причина смерті цих людей тримається в таємниці, - вважає Тімоті Двіндер, професор Національного американського інституту вірусології, тому, що власті не хочуть викликати паніку серед населення. Поки все відбувається як з СНІДОМ, і це дає всі підстави вважати, що людство знаходиться лише на самому початковому етапі усесвітньої епідемії. Найстрашнішим є те, що інкубаційний період триває як мінімум шість років.

 Новий вірус з Австралії

Учені з Австралії проводячи експерименти по створенню нової вакцини проти віспи, вивели новий смертельно небезпечний вірус, який володіє надзвичайно швидкою швидкістю поширення і потужністю достатньою для використання цього вірусу як бактеріологічна зброя.

Ймовірно допущений витік вірусу з експериментальної лабораторії, оскільки експериментатори попередили на початку січня 2001 року через пресу про виниклу небезпеку.

Залишається ще питання, навіщо створювати нові вакцини проти віспи, коли за допомогою вакцини віспа, як вважалося, була ліквідована була ще в 1980 році? Якщо в Австралії віспа або яка-небудь її різновид повернувся, то це заставляє вважати про те, що людство за свою історію доки не перемогло вакцинацією жодної паразитарної хвороби !

 Порушення мозкового кровообігу

За даними Інституту Мозку останніми роками в Росії має місце зростання захворюваності і смертності унаслідок церебральних інсультів, наголошується омолоджування контингенту хворих.

Порушення мозкового кровообігу різної міри тягаря виявляються більш ніж в 20% працездатного населення. У більшості обстежені відмічено погіршення уваги, координації рухів, емоційно - вольової сфери, підвищення стомлюваності, шуму в голові, головні болі, збільшення інтенсивності запаморочення. Наголошувалося підвищення внутрішньої напруженості, тривожності, зниження життєвого тонусу, стійкості до психофізичних навантажень і стресів.

 Гасроэнтерит

Це спільний медичний термін для кишкового грипу, вірусних інфекцій або харчових отруєнь - друга основна причина пропуску роботи людьми (звичайна простуда займає перше місце). Основна причина - вірусні інфекції, яку не можна зупинити антибіотиками. Якщо ви п'єте достатню кількість рідини, (не можна допускати обезводнення організму), то ви повинні витримати день, два - все повинно нормалізуватися. Деякі називають цей вірус 24 - вартовим. (Якщо це не дизентерія).

Вірус проникає в кишечник, порушуючи проникність його стінки, через яку рідину легко проникає в його порожнину, викликаючи рідкий стілець.

Часто приєднуються інші симптоми: спазми, нудота і блювота, нездужання і симптоми захворювання верхніх дихальних доріг, наприклад нежить. Якщо всі члени вашої сім'ї перехворіли, але в різний час, то це означає, що вірус переходив від одного до іншого.

Набагато рідше причиною є такі мікроорганізми як кишкова амеба і лямблії, які прагнуть оселитися у вашому кишечнику, викликаючи рідкий стілець, який триватиме тижнями і місяцями. Ви можете виділити цей мікроорганізм в суспільних місцях, басейнах, роздягальнях спортзалу, лазні і так далі

Деякі медикаменти, особливо антибіотики, антацидні засоби, що містять магній і штучні підсолоджувачі, такі як сорбіт, теж можуть викликати такий ефект як побічну дію.

Атмосферне повітря зі всіх чинників нас довкілля найбільш значиме в плані здоров'я.

Чим же забруднено повітря міст вище за ГДК:
бензапиреном, чадним газом, діоксидом азоту, метилмеркаптаном, аміаком, этилбензо-лом, хлоридом водню, сірковуглецем, диметиламіном, фенолом, акролеїном, сажею, ксилолом, формальдегідом і зваженими речовинами але у всіх містах основна проблема :

 Оксиди азоту ( NO2 )

Гранично допустима концентрація (ГДК) - 0,04 мг/м. куб. Знижує тиск, викликає запаморочення, блювоту, набряк. Джерелом оксидів азоту є заводи і автомобілі.
У промислових районах і містах спостерігається концентрація NO2 0,4 - 0,8 мг/м.куб, при утворенні смогу -1 мг/м.куб. Максимально допустима емісійна концентрація (МЕК) складає 9 мг/м.куб. (5 млн -1). Але слід враховувати, що норми МЕК розраховані на дію на дорослу людину, крім того вони не враховують можливості комбінованої дії інших шкідливих газів
.

 Чадний газ (СО)

У незабрудненій атмосфері концентрація З не досягає і однієї тисячної долі вмісту в ній Со2. До невеликої природної освіти З додаються значні, від діяльності людей, антропогенні викиди, які лише у ФРН оцінюються в 8,2 млн. тонн. Монооксид вуглецю, який утворюється при неповному згоранні углеродосодержащих речовин. В основному це пов'язано з промисловістю і автотранспортом. Так в двигунів внутрішнього згорання оптимальні умови окислення палива створюються лише при виході на робочий режим в 3 / 4 спільних потужності двигуна, навпроти максимальні викиди З происхо- дят на неодруженому ходу (на світлофорах, перехрестях, в пробках). Наприклад, по дослідженнях у ФРН машин з каталізаторами в 1988 році: при обьеме 1400 - 1999 див. куб. при роботі двигуна на неодруженому ходу вихлопні гази містили 1 - 1,5 % (о.) З. При більшому обьеме двигуна відповідно більше і викид і вміст З.
Монооксид вуглецю небезпечний для людини тим, що зв'язує гемоглобін крові, тим що бере участь в утворенні смогу. Крім того, З утворює високотоксичні з'єднання -кабониды, але доки не встановлено, в якій мірі реалізуються в природі необхідні умови. З викликає головний біль, кисневе голодування, задуху, сприяє розвитку атеросклерозу. Основним джерелом чадного газу є заводи, автомобілі, печі і каміни топляться дровами, кімнати для куріння де ефект розбавлення як і усередині автомобіля виявляється в недостатній мірі.
У містах в області великого тиску і температурної інверсії вміст З може досягати 100 млн-1 і вище. Усередині приміщень, його концентрація може доходити до 50 млн-1, що порівнянно з нормою МЕК (максимально емісійній концентрації), що становить 50 див. куб. на куб. метр., або 50 млн-1.
Спорідненість гемоглобіну до З в 200-300 разів вище, ніж спорідненість до О2 (великий розкид
Значень даних обьясняется, існуванням різних форм гемоглобіну). Концентрація З в 0,66% в атмосфері достатня для того, щоб зв'язати половину гемоглобіну (Hb).
Ознаки отруєння при різному вмісті комплексу Нb * CO в крові
Концентрація З в повітрі
Вміст Нb * CO в крові
Клінічні симптоми
60 млн -1 =0,006% (о.) 10% Ослабіння зору, легкий головний біль
130 млн -1 =0,013% (о.) 20% Болів в голові і телі, стомлюваність, тимчасове затьмарення свідомості
200 млн -1 =0,02% (о.) 30% Втрата свідомості, параліч, порушення дихання, і життєдіяльності
660 млн -1 =0,066% (о.) 50% Втрата свідомості повна, параліч, зупинка дихання
750 млн -1 =0,075% (о.) 60% До години настає летальний результат

Швидкість пов'язання з чадним газом Із залежить і від концентрації З, інтенсивності обміну речовин в організмі людини, у тому числі від частоти дихання. Тоді як насичення гемоглобіну монооксидом вуглецю при обьеме повітря 10 л/мин, що поступає в легені, з вмістом 0,1% (о.) З досягається через 6 годин, при важкій роботі і інтенсивності дихання 30 л/мин воно досягається вже менш ніж через 2 години.

Особливо схильні до дії З водії і пасажири легкових автомобілів при русі, зупинках на світлофорах і пробках в години “списів”, або в люди в квартирах і офісах нижніх поверхів і особливо в офісах і приміщеннях розташованих в цокольних і підвальних поверхах. Фільтри, що встановлюються в російських і імпортних машинах, не призначені для видалення З (що відноситься до страшних токсинів), оксиду азоту і інших дисперсних речовин на рівні газів. Вони затримують лише пил, причому лише найбільшу, більше трьох-чотирьох мікрон. Виміри в межах: Садового кільця показали: CO - 60мг/м. куб. (у 12 разів вище за норму), NO - 10 мг/м.куб. ( у 5 разів), СН - 20 мг/м.куб (у 4 рази); Cадово - Каретної вулиці: З - 65 г/м.куб.(у 13 разів), Нового Арбата: CО - 50 мг/м.куб. (у 10 разів), Мохової вулиці З - 55 мг/м.куб. (у 11 разів). Концентрації шкідливих речовин в автомобілі, а особливо в салоні з кондиціонером в режимі рециркуляції, більше, ніж на вулиці. В результаті дії чоловік що знаходиться хоч би дві години в день за кермом, випробовує серйозне кисневе голодування всіх органів тіла.
Для усунення потрапляючого чадного газу у Вашу машину можна використовувати американський мобільний іонізатор - озонатор PIC III (ПІК 3) працює від бортової мережі автомобіля 12 вольт, удома і в офісі від блоку живлення на 220 вольт. Мікродози озону, що виробляються, вмить перетворять чадний газ по формулі З + О3 = Со2 + О2 в нешкідливих вуглекислий газ і кисень тих, що є складовими частинами нормальної атмосфери.
Крім того із за присутність в паливі автомобіля антидетонаційних добавок на основі тетраетилсвинця, виявляється незгорілий тетраетилсвинець (ТЕС). Викиди його особливо великі при запуску холодного мотора, при цьому концентрація ТЕС у вихлопних газах може складати 5 мг/м.куб. Надзвичайно леткий, хоча і киплячий лише при 200 про C, ТЕС поширюється по повітрю і досягає місцевостей з незабрудненим повітрям.

Кислотні дощі

Насправді “кислотні дощі” в буквальному розумінні доки не йдуть, кислота ще з піднебіння не ллється.
Мається на увазі лише підвищений вміст в дощовій воді шкідливих речовин, які дощова вода “вбирає“ із забрудненого (наприклад, вихлопними газами, викидами навколишніх заводів) повітря. Те, що така вода для людини некорисна, сумнівів не викликає.
Природа на кислотні дощі все-таки реагує - закисляють грунти, страждають мешканці водоймищ і ін. Навіть якщо ви живете в екологічно чистому районі, не варто спокушатися - повітряні потоки переміщаються із заходу на схід, і на вас ллється дощ, що “ввібрав хімію” десь в Європі. Проте не варто підставляти волосся і особу під дощові краплі. Цей процес міг вважатися безкоштовним косметичним масажем декілька десятиліть тому. Дощ, особливо у великому місті, особливого здоров'я не додасть.
Що можна виявити в дощовій воді (за даними Грінпіс)
1 группа- надзвичайно небезпечні речовини: свинець, ртуть, хром, бензопирен, кадмій.
2 группа- високо небезпечні речовини: сірководень, сірковуглець, кислота сірчана, хлор, бензол, фтористі з'єднання, дихлоретан, фенол, мідь, формальдегід, марганець, метилмеркаптан, нікель, миш'як.
Наслідки дії на людину деяких важких металів
Важкі метали, особливо ртуть і свинець, накопичуючись в організмі, викликають божевілля і хворобу Мінаміта (виявлений вперше у 121 жителя побережжя в бухті Мінаміта в Японії) - що починається з ломоти в суглобах, порушеннях слуху, зір, параліч, а потім преждевремен-ную смерть третини хворих.
Взагалі подібні речовини представляють особливу небезпеку для організму з - за їх стійкості і липофильности (взаємодії з жирами), обуславливающими великий період напіввиведення, тобто час в перебігу якого виділяється або руйнується половина засвоєної організмом речовини. Біологічний період напіввиведення ртуті великий, він складає для більшості тканин організму людини 70 - 80 днів. Для кадмію період напіввиведення состав-ляет більше 10 років, тому навіть слідам кадмію треба приділяти найсерйознішу увагу.
Наслідки впровадження кадмію в організм: відповідна хвороба в світі називається “итаиитаи”, виражається в хворобливому скручуванні кісток, анемії і ниркової недостатності.
Токсичність важких металів пов'язана з утворенням хелатів і сульфідів з біологічно активними речовинами, особливо з ферментами.
Метали вибірково ушкоджують різні органи і тканини. Так, кадмій переважно відкладається в кістках, метилртуть - в клітках центральної нервової системи, хром (VI) блокує багато ферментів печінки. Окрім цього, присутність важких металів можна встановити і в багатьох інших тканинах
.

Запах тіла. Посилене потовиділення. Потові залози людини

Більше мільйона потових залоз, розкиданих по всьому тілу людини (екзокринні), влітку працює в посиленому режимі, допомагаючи організму уникнути перегрівання. Це доставляє нам дві проблеми: власне піт в сім струмків і неприємний запах. Причому друге не завжди витікає з першого.
Діти ніколи не пахнуть потім в звичному розумінні цього слова, бо частина потових залоз, вони називаються апокринні і розташовані виключно під пахвами, в паху і довкола сосків, включаються в роботу лише починаючи з періоду статевого дозрівання. В'язка рідина, яку вони виділяють, і є джерелом індивідуального запаху тіла. А страшний “духан”, характерний для місць скупчення людей, утворюється з - за бактерій, для яких спітнілі затишні частини тіла є ідеальним місцем існування. Тепло тіла і піт що містить багато масел є живильною середою бактерій. В процесі активної життєдіяльності ці мікроорганізми виділяють кислоти, одну з яких дотепні хіміки назвали “козлиною”. Оскільки на шкірі у кожної людини свій набір бактерій приживалок, так само як і різна активність потових залоз, міра пахучості теж розрізняється, інколи доходячи до карколомної.
Особливу “ноту” приносять і особливості живлення. Так, наприклад, надмірна любов до прянощів, часнику, риби, пиву може позначитися і на запаху поту - зрозуміло, що не в кращу сторону.
Із зовнішніх підсилювачів термоядерного “аромату” тіла перш за все варто назвати дезодоранты і духи - при їх неправильному використанні: не після миття щодня (1 - 2 рази), а замість.
А також одяг після другого дня.
Щоб не виявляти ходячий сир з цвіллю, рецепт все той же: митися. Для зон розташування апокринних залоз краще використовувати мило з антибактерицидними компонентами. Потовиділення посилюється від хвилювання, гарячіше за їжу і напої, алкоголь, гострі блюда, а також холодну воду.

Протяги

Протяг - це вітер в приміщенні, який неминуче виникає з, - за різниці тиску на вулиці і в кімнатах лише в тому самому випадку, коли відкрито дві кватирки з протилежних сторін квартири. У цьому “вузькому” потоці повітря концентруються всі хвороботворні мікроби, які неминуче є в кожному приміщенні (на підлозі, стінах, меблях, і так далі). Ми весь цей концентрат не просто вдихаємо -сквозняк буквально “забиває” нам його в легені. Одна справа пити воду поточну з невеликим натиском, як з фонтанчика, зовсім інше - якщо шланг направлений в обличчя і при цьому кран відкритий до упору.
Витримати такий натиск мікробів може далеко не кожна людина, тому саме із-за протягу люди найчастіше і захворюють. Переохолодження, що виникає з, - за такого домашнього вітру, є додатковим провокуючим чинником загострення будь-якого хронічного захворювання. Протяги вважаються набагато небезпечніше чим вітер на вулиці.

Чхання і кашель

Зараз люди живуть і працюють дуже скупчено. Всі знають, що довкола чхаючої або кашляючої людини створюється небезпечна зона радіусом від 1 до 3 метрів, заповнена його виділеннями, “мікробами”. Тому варто чхнути або кашлянути два - три рази і навіть в переповненому тролейбусі або вагоні довкола утворюється порожній простір. Але що робити, якщо це на нараді у директора, семінарі з важливими учасниками. Пригадаєте скільки ви чуєте на різних заходах ці добре знайомі звуки. А раптом у цих людей не просто грип, а туберкульоз?
Досить чи - сильна ваша імунна система щоб протистояти інфекційно-вірусним інфекціям, паличкам Коха і незабаром не захворіти? Бережіть свою імунну систему, прагніть не користуватися без розпорядження лікарки і крайньої необхідності гормональними препаратами.

Поширення мікроорганізмів

Частина мікроорганізмів прагне покинути один організм і інфікувати інший, що відбувається найчастіше при кашлі, чханні, укусах комах і так далі Значна частина мікроорганізмів проникає в організм людини через рани, укуси. Частина мікроорганізмів що зазвичай мешкають на шкірі або слизистих оболонках кишечника, знаходяться поза організмом до виникнення який або рани, пошкодження.

Гормональні ліки

Гормональні ліки ще потужніше чим антигістамінні пригнічують алергічні реакції. Лікарки часто прописують їх. Ці засоби дуже ефективні для придушення симптомів, але їх дія заснована на пригніченні імунної функції, тому під час лікування алергії чоловік може попутно захворіти іншою хворобою - його імунний захист понижений, крім того у них дуже багато протипоказань.

Хімія в побутових умовах

Всі люди негативно відносяться до використання хімічних речовин в аграрнопромышленном секторі, харчовій промисловості і до швацьких виробів з синтетики, але мало хто замислюється про все більш безмежне буйство хімії у власному будинку.
Ми ніяк не зможемо вплинути на виробників продукції сільського господарства, виробників продуктів і напоїв. Навіть не взнаємо скільки вони містять фарбників, пом'якшувачів, добавок, замінників, розчинників і в яких кількостях.
Якщо, як середньостатистична людина, ми сьедим покладений кілограм в добу їжі, запилювання двома літрами в добу своїми улюбленими напоями, то повітря ми споживаємо 20 - 25 кілограм в добу.
В тих, що виконують важку роботу до 30 кілограм в добу. А ось цей продукт вжиток якого складає 90 % у добу (від того, що вживається у всередину), напевно найважливіший, раз ми без нього можемо прожити не більше трьох хвилин.
Ось якість цього найважливішого продукту треба навчитися контролювати, хоч би удома і в офісі. Якщо ми не зможемо контролювати якість повітря в будинку, то ми не можемо контролювати своє життя і життя близьких нам людей.
На якісний склад повітря в квартирах і офісах, як відзначають фахівці лабораторії дослідження чинників місця існування Центру Госсанепіднадзора, впливають багаточисельні джерела летких речовин: будівельні матеріали, меблі, лінолеум, килимові покриття, фарби, клеї, лаки, побутова хімія, продукти горіння з кухні, тютюновий дим. Додайте те, про що написано вищим про ваших сусідів-співмешканців у вигляді мікробів, мікроорганізмів, тварин і перед вами буде повна ясність, що треба вирішувати проблему екології з будинку і офісу

.Будматеріали і меблі

При обробці або косметичному ремонті квартири або офісу ретельно продумайте перелік нешкідливих будматеріалів. Вирішите з близькими, для чого потрібний ремонт, для довгого і здорового життя або для самолюбивості, розповідей і показів російській версії “євроремонту”.
Багато хто виділяється в повітря і приведуть до хронічних захворювань:
формальдегід і феноли з деревно-стружкових плит, будь-яких, навіть “евро”-производителей євро-панелей, меблів, підвіконними дошками усередині під папером, шпоною або пластиком в основному знаходиться ДСП;
пластик панелей і жалюзі будь-яких виробників виділяє всіляку гамму з'єднань;
лінолеум завжди виділяє стирол і дибутилфталат;
фарби і лаки для зовнішніх робіт токсичніші, треба уважно прослідити щоб їх не використали усередині вашого приміщення. Навіть від фарби для внутрішніх робіт сліди хімічних сполук залишаються в приміщенні декілька місяців

Газові плити або колонки

У приміщеннях з невисокими стелями, де встановлені газові плити або колонки, накопичуються продукти горіння. При цьому концентрація окислу вуглецю (чадного газу), оксидів азоту, формальдегіду нерідко значно перевищує гранично допустиму концентрацію.

Препарати для чищення і прання

Побічні токсичні дії на організм людини виникають не лише від вище названих причин, пестицидів в продуктах харчування але і від багатьох препаратів домашнього ужитку.
Для видалення старої фарби використовують протрави (розчинники); у цих препаратах окрім дихлорметану часто містяться феноли, луги, мурашина кислота і так далі Луги і мурашина кислота можуть роз'їдати шкіру. Феноли також залишають на шкірі насилу заліковувані рани. При попаданнях, що повторюються, всередину організму фенол ушкоджує нирки і печінку. Для фенолу значення МРК складає 5 млн -1 (о.), а МІК - 0,05 млн-1.
Певна токсична дія надає і дихлорметан, який викликає мутагенні зміни мікроорганізмів. При тривалому вдиханні пари дихлорметану спостерігаються дегенеративні зміни нервової системи. Особлива небезпека дихлорметану полягає в можливості утворення фосгену Сосl2 при окисленні.
Фосген відноситься до число сильних ОТРУЙЛИВИХ РЕЧОВИН. Серед речовин для чищення кухонних плит особливу небезпеку представляють препарати, що містять гідроксид натрію (їдкий натр). При попаданні часток препарату на шкіру на ній утворюються рани, що насилу гояться. Склади для очищення раковин містять їдкий натр в значних концентраціях, крім того ці засоби можуть містити до 30% нітриту натрію NaNO2 в кислій середі утворюється азотиста кислота NaNO2 + НСI -- HNO2+NaCI що володіє сильною мутагенною дією, яка при попаданні всередину організму, наприклад, розчиняючись в шлунковому соку, викликає дезамінування підстав нуклеїнових кислот.
Препарати для чищення туалетів містять перш за все сильні кислоти, які забезпечують головний ефект очищення. Зазвичай застосовують соляну або сульфаминовую кислоту. Обидві кислоти сильно роз'їдають шкіру і слизисті оболонки.
Засоби для видалення накипу також як основні компоненти містять такі кислоти як соляну, сульфаминовую і мурашина. При необережному зверненні можна отримати сильні хімічні опіки. Подібна небезпека нижче при користуванні винною або лимонною кислотами.
Засоби для натирання паркету зазвичай містять як найважливіший компонент бензинову фракцію з температурою кипіння 150 - 180 0С, що викликає нудоту, а також сильне роздратування шкіри і слизистих оболонок. Можливо також побічна дія, що приводить до запалення легенів і пошкодження центральної нервової системи.
Аерозольні балончики для покриття взуття і шкіряних виробів окрім органічного розчинника і газу, містять віск і силіконове масло. Після вдихання аерозоля може з'явитися скрута в диханні, нудота, запаморочення, тимчасова втрата свідомості. В окремих випадках спостерігається те, що синить губ і набряк легенів.
У миючих засобах як окислювальний початок, що виділяє кисень, використовують перборат NaH2BO4. Якщо це речовина по необачності попаде в травний тракт, то воно легко всмоктується стінками кишечника, внаслідок чого виникають фізіологічні порушення кровообігу, функції нирок і розлад центральної нервової системи.
Як матеріал освітлювачів часто використовують з'єднання піразолу. Деякі з цих похідних відомі тим, що вони роблять шкідливий вплив на кровоносну систему, а у великих концентраціях викликають судоми і параліч дихальних доріг.
Вибілювачі, використовувані при пранні, також можуть проявляти токсичну дію, якщо вони містять гипохлорид натрію NAOCI. При вмісті у вибілювачах перборатов вони надаю ту ж дію що і при використанні його в миючих засобах.

Вибирайте гранульовані пральні порошки

При выборе синтетических моющих средств выбирайте порошки нового поколения, выпускаемые крупными компаниями и проходящими более строгий контроль, представляют собой мелкие гранулы, которые при высыпании не образуют облако пыли. Дешевые моющие средства часто похожи на пыль и могут вызвать аллергическую реакцию. При этом следует понимать, что гранулирование повышает цену изделия, но здоровье, без сомнения, дороже.

Косметические и гигиенические средства

У піноутворювачах, складах для ванн і інших косметичних препаратах можуть міститися такі синтетичні речовини, як етаноламін HOCH2CH2NH2. При вдиханні ця речовина дратує дихальні дороги і очі. При попаданні в рот відбувається роздратування слизистих оболонок носоглотки, частково і шлунку, якщо препарат попав туди разом з водою.

При доданні аромату воді для купання і використанні соснового екстракту часто спостерігаються випадки інтоксикації. У хвойному екстракті містяться характерні для нього компоненти - монотерпени, серед яких переважає @-пинен. При прямому контакті цей терпен дратує шкіру, при тривалому зіткненні утворюються “доброякісні” пухлини. При його вдиханні або при попаданні всередину організму після їди спостерігається нездужання, нервозність, серцебиття, у важких випадках роздратування нирок і запалення легенів.

Для хімічної завивки (перманенту) використовують меркаптанові з'єднання для створення дисульфідних містків у волоссі. При цьому використовують тіогліколят амонія (HSCH2COONH4). Вже при невеликих концентраціях, близько 0,04%, спостерігається роздратування шкіри. Проте ознак серйозних нездужань доки не виявлено. При хімічній завивці і фарбуванні волосся часто використовують пероксид водню, який теж викликає роздратування шкіри, а при попада-нии бризок в очі - роздратування коньюнктивы. Мутагенного дії H2O2 не спостерігалося, так при попаданні в клітки пероксид водню руйнується ферментом каталазой.

Велику небезпеку представляють склади для видалення лаку з нігтів, де головними компонентами є етилацетат (Сh3cooc2h5 ) або в окремих випадках ацетон (CH3COCH3). Етилацетат добре сорбував і потім діє як наркотичний засіб. У деяких кількостях (для дитяти один - два ковтки) прийом етилацетату загрожує смертельним результатом.

При вживанні пудри на основі тальку Mg (ВІН) 2(Si2O5) 2 попадання її в рот приводить до скрути дихання з синюхой (ціаноз) у поєднанні з серцебиттям і кашлем. Особливо небезпечним є систематичне вдихання пилу тальку, після чого за декілька років розвивається фіброз легенів, дегенерація єднальних тканин.

Це може спостерігатися як при професійній необхідності мати справу з тальком, так і в домашній обстановці при частому вживанні пудри.

Бактерициди, що додаються до дезодорантам, пригнічують діяльність мікроорганізмів, які, руйнуючи частки поту, потім утворюють погано пахнучу консистенцію. В цьому випадку зазвичай застосовують гексахлорофен, який сам не діє на шкіру, але містить сліди ТХДД (2,3,7,8-тетрахлордибензодиоксин) який утворюється при його синтезі. Це з'єднання розглядається як потенційно токсичне.

Речовини, поширені повсюдно

Цілий ряд речовин антропогенного походження володіє такою рухливістю, що проникає майже всюди. До таких речовин відносяться фталаты, хлорсодержащие вуглеводні, поліхлоровані бенефилы (ПХБ), поліциклічні ароматичні вуглеводні, діоксин, пента-хлорфенол, також представник важких металів - кадмій.
Складні ефіри фталевої кислоти використовують як пом'якшувачі при виробництві пластмас, в першу чергу полівінілхлориду. Крім того, їх використовують при виготовленні розчинників, мастил, виробництві паперу, в парфюмерії, при виготовленні пестицидів, лаків, фарб і так далі

У пластмасах ці ефіри можуть складати до 40% маси. Фталати знаходяться не лише в повітрі, їх знаходять і у воді, грунті. Джерелом поширення фталатов в довкіллі служать втрати їх у виробництві, вони дифундують з пластмас, крім того - забруднюють повітря при спалюванні. Поблизу від місць спалювання відходів вміст фталатов в повітрі досягає 700 нг /куб. м. У промислових районах концентрація фталатов в повітрі складає 0,13 нг/л, в сільській місцевості 0,036 нг/л. При попаданні фталатов в людський організм основна утрата наноситься дихальній системі і всмоктування в травний тракт. Фталати також діють на шкіру і слизисті оболонки, дратуючи їх. Токсична дія фталатов недостатньо вивчено. Але найбільш поширений діоктилфталат (ди(2 - етил - гексил) фталат) надає на тваринах канцерогенну дію. Цей фталат складає близько 80% всіх використовуваних фталатов. В рослин при дії фталатов спостерігаються хлорози, при яких блідне зелене забарвлення.
У значно більшій мірі виявляється шкідлива дія на довкілля в поліхлорованих біфенілів (ПХВ), що зв'язане, із значно більшою стійкістю представників цього класу синтетичних з'єднань, чим фталатов. На відкритому повітрі період напіврозпаду може складати від 10 до 100 років, тобто значно більше, чим для ДДТ.

Ці речовини з надзвичайно великим періодом розпаду використовуються в холодильниках, як компонент технічних масел для різної техніки, як рідкі теплоносії в різних технічних пристроях, як пластифікатори в пластмасах, які мають властивість диффузии*.

Але завдяки миттєвим вигодам і низькій вартості пластмаси і пластики вже завоювали удома, квартири, офіси і громадські приміщення. Від корпусів різної техніки, предметів побуту, елементів обробки, дизайну, упаковок побутової хімії, косметики, елементів одягу, продуктів і навіть до посуду.

*(Дифузія - від латинського diffusio - поширення, розтікання. Рух часток середи, що приводить до перенесення речовини і вирівнювання концентрацій або до встановлення равновес-ного розподілу концентрацій часток даного сорту в середі. Д. буває молекулярна, термодифузія, електродифузія).
ПХБ зустрічаються в повітрі повсюдно. Тому у ФРН намагаються обмежити його вживання лише технічно замкнутими системами.

Токсичність ПХБ помітно зростає із збільшенням вмісту в них хлору.
Отруєння ПХБ викликають хлороз - хлоракне, яке виражається у важко виліковному ураженні шкіри. Крім того змінюється склад крові, отруєння зв'язується на печінці і достатку нервової системи. ПХБ канцерогенно.
Залишки ПХБ насилу піддаються ліквідації. Основним способом служить спалювання при температурі вище 1200 0С. Повсюдно так і поступають, але при якій температурі - це роблять невідомо. ПХБ - в категорії речовин, які необхідно вилучити із звернення.

Бензо(а) пирен - основне з'єднання класу поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАУ). ПАУ схожі з ПХБ і насилу піддаються руйнуванню. Проте ці речовини набули глобального поширення.

ПАУ не проводяться промисловістю, вони утворюються в процесах горіння. Представники цієї групи з'єднань можна зустріти в смолах, бітумах, сажі, вихлопних газах, продуктах горіння печей, опалювальних установок, гуминовых компонентах грунту, тютюні і багатьох інших продуктах. ПАУ присутні скрізь. Вони надзвичайно стійкі в будь-якій середі, при системати-ческом їх освіті існує небезпека накопичення в обьектах природи. Для країн ЄЕС, ГДК складає 0,2 мкг/л, а по рекомендаціях ВІЗ 0,01 мкг/л. Житель міста вимушений вдихати до 200 міліграма бензо(а) пирена в рік. При попаданні в організм ПАУ під дією ферментів утворюють эпоксисоединение, що реагує з гуанином, що перешкоджає синтезу ДНК, викликає порушення або приводить до виникнення мутацій, сприяє розвитку ракових захворювань.

Хлоровані алканы і алкены особливо часто використовуються як розчинники і як матеріал для ряду синтезів. Із-за низьких температур кипіння (CH2CI2, Ссi4, CHCI3, Сi2с=chci від 40 0С до 87 0С і більшій розчинності у воді (близько 1 г/л при 25 0С) алкилхлориды теж широко поширилися в довкіллі. Особливо леткі з'єднання можуть проникати навіть через бетонні стінки каналізаційних систем, потрапляючи таким чином в грунтові води, а потім на поверхню. Хлоралкани і хлоралкены накопичуються в жирових відкладеннях організму, це зумовлює їх накопичення в окремих ланках ланцюга живлення.

Ці речовини сильнодіючі на печінку людини. Особливо тетрахлорметан Ссi4, використовуваний як розчинник жирів і для синтезу фторхлоруглеводородов. От 5 до 10%, всього вироблюваного Ссi4 потрапляє в довкілля. На повітрі період напіврозпаду 60-100 років, він виключно долгоживущ. Додаткова небезпека для людини полягає в тому, що на повітрі з тетрахлорметану утворюється хлороформ (Сhci3), який володіє наркотичною дією.

Але головна загроза здоров'ю полягає в змінах печінці. Як і від дії трихлоретилену.
Цей розчинник використовується для знежирення поверхні металів, розчинника ряду речовин, а також для синтезу. Близько 90-100% всього вироблюваного трихлоретилену потрапляє в повітря і воду. Він теж надзвичайно стійкий в повітряній середі, в прісній воді період напіврозпаду від 2,5 до 6 років.

Широко поширений винилхлорид - вихідний продукт при виробництві полівінілхлориду - подібно до трихлоретилену в організмі утворює эпоксисоединение і альдегід, що володіють канцерогенними проканцерогенними властивостями.
При систематичній дії подібних хлоруглеводородов можуть спостерігатися пошкодження центральної нервової системи.
Деякі хлоруглеводороды знаходять вживання як пестициди, наприклад ДДТ і ліндан. Період напіврозпаду ДДТ складає в середньому близько 10 років. ДДТ контактна отрута, яка порівняно швидко проникає через шкіру. ДДТ викликає параліч кінцівок.

У ФРН замість забороненого ДДТ застосовують ліндан - (ГХЦГ, гексахлоран). Це з'єднання по дії на людину і токсичності не поступається ДДТ і виключно стійко на повітрі.
Ліндан застосовувався до цих пір в значно менших масштабах, чим ДДТ, проблема ліквідації його залишків в глобальному масштабі не є настільки ваговитою як по ДДТ.
Поки що не відомий жоден пестицид, який не викликав би яких, - або небажаних наслідків в будь-якого з існуючих організмів.
Використання хлор-вуглеводнів в будівництві і виготовленні меблів
Широкого поширення набули пентахлорфенол і пентахлорфенолят натрію (ПХФ).
Вони мають сильні фунгіцидні, бактерицидні і інсектицидні властивості. ПХФ використовують для обробки деревини і елементів меблів. Оброблені матеріали ПХФ постійно виділятимуть сліди ПХФ у внутрішні приміщення і навколишній простір.

У внутрішніх приміщеннях концентрація ПХФ може складати близько 0,5 мкг/куб. м. Виміряна забрудненість повітря представляє небезпеку для здоров'я людей, що знаходяться в приміщеннях.

ПХФ здатний потрапляти в організм через носоглотку, шкіру з їжею. Із-за високої липофильности ПХФ накопичується в жирових відкладеннях і дуже повільно виводиться з організму. Так наприклад, у веселкової форелі період напіввиведення ПХФ з організму займає 23 години. При тривалій дії відбувається накопичення ПХФ в організмі. ПХФ дуже токсичний. Для щурів Лд50 складає 50мг/ кг маси тіла. Для людини мінімальна летальна доза рівна 2 р.

При гострих отруєннях спостерігається утруднене дихання, роздратування шкіри і слизистих оболонок, хлоракне, пошкодження печінки і нирок, можливий параліч кінцівок і в деяких випадках зупинка серця.

Із-за підвищеної небезпеки, в останні два роки до вживання цього препарату в закритих приміщеннях почали відноситися з більшою обережністю, працюючи з ним на відкритому повітрі.

Екологія міст.

У всіх містах ведеться моніторинг довкілля по антропогенному впливу на населення і рослинність виробничих підприємств, теплоенергетичних і небезпечних обьектов що забруднюють повітря і водні ресурси на населення міст.
Чи чисті повітря яким ми дихаємо і вода яку ми п'ємо? Чи не шкідливий хімічний склад землі під ногами? Де сильні електромагнітні випромінювання і шум магістралей за вікнами, чи небезпечно це для нас?

Своєчасні і цікаві багатоцільові науково-виробничі роботи продовжувалися в 1999-2000 роках в Мурманську Північно - Західним НТЦ “Екологія і ресурси” (Генеральний директор, кандидат г.м.н. Мелентьев Гелій Борисович) за замовленням обласної адміністрації Мурманська і договору з міським екологічним фондом Мурманська. Результатом п'ятирічної роботи в Мурманську скоро буде “Екологічний атлас Мурманська” перший том якого вийде в першому півріччі, другий в другому півріччі 2001 року.

Відповіді на питання: Чи чисті повітря яким ми дихаємо і вода яку ми п'ємо? Чи не шкідливий хімічний склад землі під ногами? Де найбільш сильні електромагнітні випромінювання і шум магістралей за вікнами, чи небезпечно це для нас, або в межах норм?, на сотні інших питань дадуть узагальнені і систематизовані матеріали моніторингу, вимірів і багатоцільових досліджень СЗ НТЦ в співпраці з комітетом з довкілля охорони, Госсанепіднадзором, Гидрометом, представниками всіх міських служб і деякими московськими організаціями.

Короткий огляд роботи зроблений керівником СЗ НТЦ “Екологія і ресурси” Гелієм Борисовичем Мелентьевим для газет “Вісник Мурманська” і “Кольська Північ”:

Екологічне картирування

До кінця 2000 року СЗ НТЦ “Екологія і ресурси” удалося сделать великою обьем робіт, в двох книгах 60 спеціалізованих карт масштабу 1: 25000. Карти дозволяють оцінювати дію на довкілля і здоров'я населення в місті і околицях: повітряної середи, геолого-ландшафтных чинників, фізичних полів і аномалій (радіаційних, електромагнітних, шумових), хімічної специфіки виробничої діяльності основних підприємств міста, відходів виробництва і життєдіяльності, хімічного забруднення водної середи і донних опадів і так далі

Проведений картографічний аналіз статистики захворюваності дитячого і дорослого населення по ділянках поліклінік і районах міста, вивчений склад волосся контрольних (дитячих) груп населення, як індикатора хімічного забруднення довкілля і людського організму і ролі типа забруднень в розвитку тих або інших захворювань.
Лише медико-экологических карт по різних видах захворюваності - 29. Перший том карт дає досить повну медико - екологічну оцінку міста. З'ясовується, що в кожному з округів міста переважають свої хвороби. Виділилися 12 видів захворюваності.
Виявилася значна різниця між північним і південним районам міста. Означає є чинники, що провокують ту або іншу хворобу.
Це дуже поважно. Медики знають, що профілактика захворювань у людини обходиться в 10 разів дешевше за лікування
.

 Тектонічні розломи

Однією з перших створених СЗ НТЦ була карта тектонічних розломів. Це дуже важлива частина роботи. Якщо б вона з'явилася перш, ніж почалося будівництво моста через Кольську затоку, то вона б підказала проектувальникам, що міст потрапляє на пересічення трьох систем розломів і опиняється в зоні можливої риски. Тектонічно рухлива область і на півночі міста. Не маючи такої інформації, не дуже вдало були вибрані місця будівництва ряду потенційно небезпечних виробництв на півночі міста. В майбутньому будувати або реконструювати треба лише з врахуванням карти розломів, так надійніше.

Збільшення сейсмічності після 2000 року

Фахівці Кольського наукового центру РАН прогнозують різке збільшення сейсмічності на території Балтійського щита, який служить підставою і Кольського півострова. Якщо пригадати, що землетруси силоміць 4 бали для нас не новина, то варто подумати про сховища хлору, аміаку, вибухових і радіоактивних речовин, нафтопродуктів, термічних виробництвах, греблях і мостах. Це не привід для паніки, але і підстрахуватися треба. На основі відомої тепер СЗ НТЦ завершується складання карти можливих природних і техногенних катастроф на території Мурманська. Такі карти потрібні всім містам Кольського краю. Узяти Заозерськ, з сховищем радіоактивних відходів під боком? А якщо трусне? Є і інше призначення карти розломів. На її основі СЗ НТЦ зроблена схема “дихання радону”.

Геопатогенні зони

Ці зони виділяються, перш за все, як геологически- активні методами дешифровки аерокосмічних або аерофотознімків як глибинні розломи земної кори. У Мурманську - це розломи кристалічного гранитогнейсового фундаменту або скельного заснування міста. Згідно картировочным дослідницьким роботам, виконаним в Москві, Санкт-Петербурзі і що проводяться в Московської області, з такими розломами пов'язано два види випромінювань, що фіксуються приладами і що піддаються вимірам: радонове і електромагнітне. Перше з них пов'язано з потоками газу - радону, продукту дочірнього розпаду урану, що випускає альфа частки і що надає радіаційну дію на організм людини. Радон невидимий, радиационно- небезпечний газ без запаху, що виводиться на поверхню по тріщинах. З ним можуть бути зв'язані захворювання крові, онкологічні і легеневі. Електромагнітне випромінювання, як правило, впливає на мозок і психічний достаток людського організму, а також на серцево-судинну систему і кров. Ці випромінювання трасуються і проникають з глибинних розломів кристалічного фундаменту в тих, що перекривають їх осадові породи, у тому числі - сучасні рихлі відкладення і насипні грунти. Радон володіє здатністю накопичуватися під “екранами” будівель м-коду споруд і, перш за все - підвалах в концентраціях, що значно перевищують ГДК. Він міститься також в джерельних і грунтових водах, природному газі, будматеріалах і так далі Будь-яка герметизація будівель і споруд, наприклад, в цілях тепло заощадження, приводить до накопичення радону на ділянках його підвищених вихідних концентрацій в грунтах. Як правило, вузли пересічень разломных зон є максимальними аномаліями радонових еманацій і природних електромагнітних полів. У всьому світі проводяться дослідження по вивченню впливу геопатогенних і геоактивных зон на здоров'ї населення. Результати досліджень свідчать про переважний зв'язок з ними цілого ряду найбільш поширених і небезпечних захворювань. Проблема сміття, відходів горно-геологічних і інших виробництв, стічних вод. Коли СЗ НТЦ почало досліджувати це питання, у результаті поклали перед міськими властями карту з вказівкою 250 несанкціонованих стихійних звалищ. Особливо багато їх на узбіччях обьездной дороги “ленінградки” і на виїздах з міста. Часто вони потрапляють в систему водоскиду озер, з яких якщо не п'ють, то рибу в них ловлять. А що в цих звалищах? Необхідно знати. Тим паче, що вони хімічно забруднюють грунти протягом 200 - 250 років. (Період напіввиведення багатьох хімічних речовин близько 100 років). Давно потрібно і можна скоротити кількість відходів горно-геологічних виробництв, що сформували антропогенні, тобто людиною породжені, пустки, зменшити хімічне зараження повітря, води, грунту. Не так складно поставити на новий рівень очищення стічних вод, у тому числі на промислових підприємствах. СЗ НТЦ знає спосіб, є відмінні розробки .

Синдром хронічної втоми

Це захворювання в 1980-х роках в засобах масової інформації охрестили “хворобою сучасного покоління”. Він приголомшує в першу чергу молодих і честолюбних, особливо жінок і заводило в безвихідь лікарок і учених.

При цьому синдромі люди постійно випробовують втому. Вона супроводиться симптомами грипу - стомлюваністю, спільним нездужанням, м'язова слабкість, хворе горло, головні болі, неуважність і трудність концентрації, невелике підвищення температури і збільшенням лімфовузлів.

Такі правила діагностування, встановив Центр по контролю за захворюваністю (США) в 1988 році, оскільки не існує лабораторних аналізів на визначення цієї хвороби. Відповідно до цих правил, якщо (продуктивність) діяльність людини скорочується на 50 відсотків в течії 6 місяців і присутні перераховані вище симптоми, то захворювання можна вважати синдромом хронічної втоми.
Люди зазвичай приймали цей синдром за грип, мононуклеоз або інше інфекційне захворювання, хоча він тривають набагато довше. Депресія, яка супроводжує багато хронічних захворювань, спостерігається і при цьому. Навіть діагностика цього захворювання є скрутною, його не можна визначити по аналізу крові або рентгенівському знімку.

У деяких газетних замітках згадується можливість епідемії цього синдрому. За свідченням педіатра Джеймса Ф. Джонса, спостерігалося декілька випадків ураження цим синдромом всіх членів сім'ї. Але маловірогідно, що це захворювання може бути заразливим. “Насправді цей синдром провокують не інфекції, а якісь несприятливі чинники,”-говорит Джонс.
Попередня практика лікування синдрому в США показала, що не допомагають: курси лікарської терапії, (навіть трилітні), ліки на травах, прийом всередину перекису водню, уколи вітамінів (у тому числі В 12), маткове молоко бджіл, акупунктура, харчові добавки, женьшень (наприклад виявилось, що женьшень підвищує стомлюваність) і т.д.

 Демографія

Середня тривалість життя чоловіків в країнах колишнього СРСР 13 років підряд знижується. Середній Вік життя чоловіків став менше 56 років. Рівень народжуваності в 2 рази нижчий, ніж потрібний для збереження нації. Країни перемістилися на останні в світі місця по народжуваності.

За першу третину 2000 років чисельність населення скоротилася на 300 тис. чоловік лише по Росії, а смертність в два рази перевищила народжуваність, в порівнянні з тим же періодом 1999 р. Щопонеділка рівень смертності підскакує майже в два рази в порівнянні з іншими днями днями тижня.

Щоденні 146 чоловік здійснюють самогубство.

Кожну годину в Росії вмирає 80 чоловік і ситуації продовжує різко погіршають. Чисельність населення Росії знизилася до 144 млн. чоловік. Через декілька років на того, що одного працює доводитиметься один пенсіонер.

За даними ООН 1,2 млрд. чоловік в світі живуть в абсолютній убогості, менше ніж на 1 $ день.

За даними спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН що проходила літом 2000 р. в Женеві, Росія по рівню життя населення опинилася з 174 країн на 62 місці, між Малайзією і Латвією. Серед тих, КТО йде в списку навіть на десятку - іншу перед нами, немає жодної ядерної і ракетної держави, немає країн з такою величезною армією, з такою гігантською територією і з такими запасами природних ресурсів.

Гроза як природний лікар

“Легко дихається в лісі після грози”, - сказав одного дня класик. І він був прав в своїй письменницькій спостережливості: повітря свіже, чисте, з тим самим особливим ароматом стерильності, який буває лише після грози. Прогулявшись після грози, відчуваєш себе чудово: серце б'ється ритмичнее, настрій покращується, депресію, втому, сонливість як рукою знімає.

Не лише людина, вся природа, пожвавлюється, веселеет. Чому так? Через те, що грозові електричні розряди розщеплюють кисень О2 на два окремі атоми, які, з'єднуючись вже по три, утворюють озон, що очищає, дезинфікуючий атмосферу землі і що впливає на хороше самопочуття. Озон здатний творити дива.

Вбивця вірусів

Років двадцять тому німецькі лікарки переконалися: тривалентний кисень - настільки сильний окислювач, що може стимулювати окислювально-відновні процеси в організмі (а це - суть життя), в два - чотири рази підсилювати функцію імунної системи, поліпшити енергетичне забезпечення кліток, куди там медикаментам. До того ж озон володіє способ-ностью вбивати віруси. При взаємодії з клітками організму озон окислює жири і утворює пероксиды - речовини розпізнають і вбивають всі відомі віруси і грибки.

Приблизно в той же час була відкрита і нова сторіночка в медицині - народилася озонотерапия.
При всіх багаточисельних плюсах, в Росії цей вигляд лікування повільно приживався : то не було у нас спеціального устаткування, фахівців, консерватори не вірили, що звичайний газ здатний зціляти безліч захворювань. Але озон увійшов до російської медицини і косметології. Його здатність оновлювати і стимулювати клітки довелася і тут до двору, озон непогано справляється із зморшками, розганяє мішки, набряки, синяки під очима. Хороший ефект дає озонотерапия в боротьбі з целюлітом.

Проходячи через озонатор - апарат, основу якого складає та сама електрична дуга, кисень розщеплюється. На виході виходить озоно - киснева суміш. Концентрацію озону можна варіювати - або задаючи певну потужність електричного розряду, або регулюючи потік вхідного кисню (чим швидше кисень проходить через озонатор, тим менше озону утворюється). Для профілактики і лікування багатьох захворювань вистачає починаючи з мікродоз озону до 5 - 15 мг/литр.

Вживані зони для “пахучого доктора”

З кожним днем відкриваються все нові і нові можливості озону.

“Потрійний кисень” - природний иммунномодулятор. Він не просто стимулює імунітет організму, але і вирівнює до норми всі показники імунної системи.

Покращуючи клітинний обмін, озон особливо ефективний при захворюваннях, при яких Страждає циркуляція: атеросклерозах, судинних хворобах, інсультах, варікозному розширенні вен, діабеті і інших судинних захворюваннях.

Потрапляючи в організм, озон прискорює потік крові, покращує спільний достаток організму. Тому він показаний при токсикозі вагітності, зниженому гемоглобіні і тому подібне Здатність озону розправлятися з інфекціями використовують для лікування багатьох вірусних захворювань, аж до інфекційного гепатиту. Потрапляючи на уражену ділянку, озон як би обволікає хворі клітки, тому його застосовують при гнійних ранах, опіках, виразках, псоріазі, грибкових зараженнях.

Звичайно, озонотерапия - не панацея від всіх бід і корисна хоча і багатьом, але не всім.

Але випадки, коли застосовувати її не потрібний:

при гемофілії, оскільки після озонових процедур здатність згущуватися крові ще знижується;
з тієї ж причини озон не призначають і для післяопераційної реабілітації доки не припиниться кровотеча.

Світлана Громова, лікарка - дермато-косметолог, викладач кафедри шкірних хвороб Московської медичної академії ім. Сеченова:

"Для дерматології і косметології озонотерапия - це не лише XXI але і XXII століття. Особливо вона необхідна міським жителям, чия шкіра в'яне і старіє набагато раніше із-за жахливої екології. От пилу, грязі, кіптява пори забивається, шкіра перестає дихати. Їй катастрофічно не вистачає вологи, вітамінів, кисню..." І ось в цій “духоті” шкірі пропонують ковток свіжого повітря. Після введення озону вмить покращується метаболізм тканин, клітки починають оновлюватися, омолоджуються, шкіра розгладжується.

Прибираючи верхній роговіючий шар дерми, озон вирівнює зморшки і навіть невеликі рубці. Що стосується дерматології, то тут озонотерапия незамінна. Їй піддаються навіть такі “вічні” захворювання, як екзема, акне (зігріваючи висип), псоріаз, грибкові ураження.

Озон замінює собою найсильніші гормональні засоби, які, як відомо, даючи лише тимчасовий ефект, шкоди наносить немало. Він вмить знімає свербіння, роздратування, нагноєння, очищає і дезинфікує рани, приводить шкіру в норму. Інша справа, що інколи паралельно з озонотерапией необхідно лікувати і внутрішнє джерело шкірних запалень. У будь-якому випадку озон прискорює процес одужання.

Що стосується внутрішнього введення озону (ректально, внутрішньом'язовий, внутрішньовенно), я однозначно судити не беруся, але вважаю, що в невеликих дозах він сприятливий для організму і як загальнозміцнюючий, тонізуючий, препарат, і як загальнозміцнюючий, тонізуючий препарат, і як стимулююче всі обмінні процеси засіб, і як замінник багатьох лікарських препаратів.

Із звіту медичної асоціації США

“Відкриття аероіонізації може мати стратегічне значення як для США, так і для інших країн в плані збереження здоров'я нації... Вплив негативно заряджених аероіонів, що не мають ні смаку, ні запаху, схоже з дією вітамінів А, Е,д, а у ряді випадків володіє більш вираженим лікувальним ефектом...”

Із звіту НДІ швидкої допомоги ім. Ськліфосовського

Клінічні спостереження свідчить про ефективність аероіонотерапії для запобігання інфекційним ускладненням (пневмоній, лимфангоитов) у хворих...

Під впливом аероіонотерапії знижується небезпека тромбоутворення і порушень мікроциркуляції крові.. У хворих дослідної групи з бронхіальною астмою були відсутні напади ..

Із звіту НДІ педіатрії РАМН

Під впливом аероіонотерапії на 2-3 доби зникали явища шкірній алергії.. У дітей з бронхіальною астмою наголошувалося поліпшення показників функції зовнішнього дихання, особливо життєвій ємкості легенів..

Достовірно зменшилися прояви ОРВІ і вираженість інфекційно-запальних процесів..

Діти легше адаптувалися до що змінюються умовам зовнішньої середи, підвищувалася їх стрессоустойчивость, зменшувалася потреба в медикаментозній терапії ..

З керівництва для фізіотерапевтів академіка Рамн в.М. Боголюбова

 Дія аероіонів супроводиться зниженням тиску крові, збільшенням числа еритроцитів і зменшенням лейкоцитів, зростанням гемоглобіну. Покращується спільне самопочуття, відновлюється апетит і сон. Підвищується розумова і фізична працездатність, прискорюється хід відновних процесів в стомленій м'язовій системі. Відмічена стимулююча дія аероіонів на білковий і водний обміни, на синтез вітамінів групи В. Стабілізіруєтся рівень кальцію і фосфору, падає вміст цукру в крові .

Передчасне старіння. Клітинна задуха.

Навіть коли в приміщенні досить кисню, але його молекули не несуть негативного заряду, кисень ніяк не може приєднатися до гемоглобіну крові, клітинкам крові - настає клітинна задуха. Крім того, клітинки крові вирушають з легенів до органів і тканин не зумівши узяти кисню, оскільки він не іонізований. Тоді в органах і тканинах починаються процеси в'янення і дряхління їх.

Гіпоксія

Кисневе голодування, понижений вміст кисню в організмі або окремих органах, тканинах. Виникає при недоліку кисню у вдихуваному повітрі або крові (гіпоксемія) при порушеннях біохімічних процесів тканинного дихання і др.

Аэроионы и старение организма

 Ще в своїх перших експериментах А.Л. Чижевський помітив, що вдихання негативних аероіонів уповільнює старіння піддослідних щурів і подовжує їх життя на 40 %.

Через 10 років його учень А.Л. Войнар підтвердив цей факт і виявив нові аргументи, що говорять про можливість за допомогою аероіонів кисню уповільнювати старіння. Він довів, що в ході онтогенезу зменшується гідрофільність колоїдів організму. Дане явище пояснюється зменшенням “спорідненості” колоїдів тканин до води в результаті зниження їх електричного заряду, що приводить до погіршення тканинного електрообміну.

Єдиним способом уповільнення електророзрядки колоїдів, а тим самим уповільнення старіння А.Л.Чижевський рахує, систематичне вдихання організмом великої кількості аероіонів кисню, яке може захистити біоколлоїди, уповільнивши їх прогресуючу електророзрядку і старіння. Теорія омолоджування і профілактики старіння і в даний час є вельми переконливою.

До теперішнього часу доведено, що при старінні дійсно відбувається розрядка електро-статичних систем організму (зменшення величини мембранного потенціалу), неухильне зниження іонізації цитоплазми, внаслідок чого укрупнюються частки біоколлоїдів; падає їх здібність до набухання, настає дегідратація і ущільнення протоплазми. Названі физико - хімічні зміни колоїдів характерні для старіння.

А. Л. Чижевський переконливо довів, що негативні аероіони продляют життя, а неіонізоване повітря викликає захворювання і загибель тварин. Активне поліпшення дихальної середи в житлових і робочих приміщеннях шляхом збагачення повітря аероіонів кисню може істотно зменшити стомлюваність, поліпшити здоров'я і подарувати людям роки і роки активного життя. По словах А.Л. Чижевського, аероіонів кисню і правильне дихання - основа здоров'я і чинник продовження життя.

Енергозабезпечення клітин

Бесполезно лечить усталость и болезнь усиленным питанием и медикаментами. Одна из функций, присущая всему живому, - способность к энергообеспечению за счет тех или иных внешних энергетических ресурсов (ионизированный воздух).

Исходя из обоснования профессора А.Л.Чижевского о том, что любое заболевание начинается с потери (или уменьшения) электрического заряда клетками больного органа и перехода их цитоплазмы из золя в гель, профессор М.С. Мачабели и соавторы (1995г.) представили динамику тромбогеморрагического синдрома (ТГС) в тканях.

*Ион (Идущий - с греческого)

Электрически заряженная частица: образуются при потере или приобретении электронов атомами или группами атомов, положительно заряженный ион называется катионом, отрицательно заряженный - анионом.

*Гель

В гель превращается золь, утративший отрицательный заряд, обратимо или необратимо  признак начального воспаления.

*Гемолиз (Гематолизис)

Разрушение эритроцитов крови с выделением в окружающую среду гемоглобина. В норме гемолиз завершает жизненный цикл эритроцитов (около 120 суток) и происходит в организме непрерывно. Патология происходит под влиянием гемолитических ядов, токсинов, холода, некоторых лекарственных веществ. Характерен для гемолитических анемий.

Некоторые примеры эффективности аэроионотерапии против ряда заболеваний

По матеріалах Лазерної Академії Наук Російської Федерації “Аероіонотерапія”, авторського колективу за участю Герасимової л.І., д.м.н., професори і Мачабелі м.С. д.м.н, професори.

А.Л. Чижевський і його послідовники переконливо довели, що аероіони (АЇ) кисню ефективні при лікуванні початкових і навіть фіброзний - кавернозних форм туберкульозу. У хворих припинявся кашель, зменшувалася кількість мокроти із зниженням в ній числа збудників туберкульозу, покращувалося самопочуття.

Успіх лікування гіпертонічної і гіпотонічної хвороб визначався тим, що АЇ стабілізують функціональний достаток центральної нервової системи і гемодинамічного центру, міняє тонус гладкої мускулатури і судин, зменшують вміст холестерину.
А.Л. Чижевський відмітив, що чим вище артеріальний тиск, тим краще результати аероіонотерапії.
АЇ дали хороший ефект при вегетативно-ендокринних порушеннях, відмічено помітне поліпшення достатку в 64 % хворих дистириозами (як з підвищенням, так і з пониженням функції щитовидної залози).

Аероіонотерапія підсилює вироблення молока в годуючих матерів. Поряд з цим АЇ кисню стимулюють пологову діяльність.
Позитивні результати відмічені при лікуванні безсоння і мігрені. Це, мабуть, пов'язано з тим, що АЇ знижують збудливість нервової системи ( в т.ч. вегетативною) і стабілізують її тонус на оптимальному рівні. У переважній більшості виліковувалося нічне нетримання сечі.

Багаточисельні клінічні спостереження показали, що АЇ ефективна при лікуванні таких шкірних захворювань, як екзема, свербіння, фурункульоз і юнацькі угрі.

Отримані добрі результати при лікуванні виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, що обьясняется посиленням метаболізму в слизистій оболонці шлунковий - кишкового тракту більш ніж на 50%, прискоренням темпів регенерації і ліквідацією виразкових дефектів.

Аероіонотерапія повинна знайти широке вживання при гострих і хронічних інфекційних захворюваннях. Так В.Г. Пателюк (1984 р.) на великому клінічному матеріалі довела, що вірусний - бактерійні інфекції, як правило, протікають з тромбогемар-рогическими явищами. У таких хворих поряд з ТГС в кровотоку виявлена “тканинна гіперкоагуляція”, погіршуюча перебіг синдрому, уповільнююча репарацію і що збільшує розвиток спаячных процесів. Включення в комплекс лікувальних засобів гепарину різко полегшує перебіг інфекційних захворювань і запобігає розвитку ускладнень. Ефективність дії гепарину при ТГС визначається тим, що він є донатором електронів. Аналогічними властивостями володіють і АЇ кисню.

Корекція зовнішнього і внутрішнього електрообміну шляхом створення в палатах мікроклімату з лишком АЇ кисню гальмує ланцюгові реакції ТГС і порушення мікроциркуляції.

И.В. Самхарадзе прийшов до висновку, що корекція внутрішнього електрообміну интероперационной гепаризацией і післяопераційною безперервною рівномірною керованою внутрішньовенною гепаринотерапией, а також створення довкола пацієнта мікроклімату з лишком АЇ кисню є найбільш ефективним способом лікування ТГС при гострих перитонитах у дітей.
Добрі результати дала аероіонотерапія в хірургічній клініці при стимуляції загоєння ран і опіків. Після декількох сеансів АЇ рани і опіки міняли свій характер: поверхня мокнучих, гнійних, таких, що кровоточать ран ставала сухою, швидко зменшувалася запальна червоність і наставала епітелізація.

Затягувалися навіть такі рани і виразки, які не гоїлися місяцями і роками. Лікувальний ефект досягався без зняття пов'язок, тобто прийняттям АЇ через дихальні дороги. Окрім впливу на раневе поле, аероіонотерапія надавала болезаспокійливу дію, нормалізувала сон, апетит, спільний достаток, знімала дратівливість, тобто покращувала біотонус, що можна використовувати в пред- і післяопераційному періоді.

Великою проблемою є збереження життя недоношених і слаборожденных дітей, в яких зазвичай спостерігається асфіксія і різке пониження імунітету. Аероіонізація палат з такими дітьми викликала у них урежение і поглиблення дихання, збільшувала поглинання кисню приблизно на 20%, а виділення вуглекислого газу на 14%. Поряд з цим АЇ кисню підсилили захисні властивості організму і понизили відсоток інфекційних ускладнень у дітей. Звідси прямий вивід: палати, де знаходяться недоношені і діти з афиксией мають бути оснащені аероіонізаторами, а діти отримувати сеанси аероіонотерапії.

В.П. Скіпетров (1995 р.) повідомляє, що в лабораторії Мордовського університету виявлене, що АЇ кисню ефективні при інсулінонезалежних і інсулінозалежних формах цукрового діабету, особливо при відносно недавніх формах захворювання.
Непогані результати АЇ можуть дати в косметології, бо вони покращують тургор шкіри і Ведуть до згладжування, а деколи навіть зникненню зморшок унаслідок поліпшення гідрофільності тканин.

А.Л. Чижевський писав (1960 р.): 40 - літній досвід роботи з АЇ кисню виявив, що вони не надали несприятливої дії ні на одну людину. Негативні АЇ в значних концентраціях безболісно переносяться всіма. Жодних протипоказань до цього методу фізіотерапії не існує.

Про дослідження 47 американських, німецьких і інших зарубіжних учених з 1933 р. по лікуванню дихальних захворювань, психологічних результатах, спільних дослідженнях дивитеся короткі виводи (3 стор.) в статті з інтернету - “Дані зарубіжних досліджень процесів аероіонізації”.

У літературі і публікаціях до цих пір не відмічено жодного випадку захворювання від надлишку негативних АЇ кисню, тому правомірно стверджувати, що аероіонізація вимагає швидкого впровадження в медицину і життя людей

Єдиною системою очищення і аероіонізації повітря внесеної до реєстру Міжнародної Ассоциациі CSA як повністю сертифікованою для використання в житлових приміщеннях, школах, госпіталях і так далі, є прилади LIVING AIR (Живе повітря), фірми Eco Quest International (США).
Номер LR99165 NRTL/C.

 Крім того, всі моделі мають національні сертифікати (відповідності, гігієнічний, біологічний (“Біостандарт”).